SOMIANKA: Wnioski na dożywianie w szkołach

Powiat

SOMIANKA: Wnioski na dożywianie w szkołach

31.07.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance przyjmuje wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od września do grudnia 2016 r.
Pomoc w formie dożywiania przysługuje rodzinom, w których: dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 771 oraz występuje przynajmniej jedna z wymienionych przyczyn przyznania pomocy: sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo- wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizm lub narkomania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Jakie może być muzeum Norwida? (foto)

ZABRODZIE: Jakie może być muzeum Norwida? (foto)

W pałacu w Dębinkach można oglądać wystawę ponad 20 szczegółowych koncepcji, wykonanych przez studentów studiów magisterskich na kierunku architektura Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie w ramach projektu „Rewitalizacja historycznego założenia pałacowo-parkowego z adaptacją na muzeum Norwida i funkcje towarzyszące w Dębinkach przy ul. Pałacowej 7 (gm. Zabrodzie)”. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

Miesięcznik LWG jest dobrem wspólnym mieszkańców Gminy Brańszczyk – napisała w petycji o przywrócenie „Lokalnych Wieści Gminnych” na stronę ww.branszczyk.pl
Maryla Puścian, była dyrektor Gminnego Domu Kultury po tym, jak archiwum miesięcznika znikło ze strony internetowej gminy. „Historii Gminy Brańszczyk nie można usunąć jednym kliknięciem” – napisali w piśmie do obecnego dyrektora GDK członkowie Klubu Zjednoczenie Aktywnych Radnych. Interwencja okazała się skuteczna – jeszcze tego samego dnia, 25 marca, Archiwum LWG było znowu dostępne na stronie internetowej gminy.
zobacz więcej
SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

18 nauczycieli i 2 pracowników Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na wystawie. Zadaniem uczniów było rozpoznanie, kto jest na każdym ze zdjęć.  Zwycięzcą konkursu został gimnazjalista Patryk Słowikowski.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Przetarg na oczyszczalnię po niedzieli (foto)

BRAŃSZCZYK: Przetarg na oczyszczalnię po niedzieli (foto)

W piątek po Bożym Ciele Tuchełką w Udrzynie popłynęły ścieki. Po raz kolejny zawiodła oczyszczalnia w Udrzynku i przepompownia w Udrzynie. Mieszkańcy są zbulwersowani, czemu dają wyraz w postach na facebooku, zamieszczając filmiki z płynącymi rzeczką ściekami. Obawiają się, że zanieczyszczenia popłyną nie tylko do Bugu, ale trafią do wód gruntowych i do studni. Pytają, kiedy oczyszczalnia zostanie zmodernizowana, kiedy sytuacja się poprawi. Jak się dowiedzieliśmy, modernizacja istniejącej oczyszczalni i budowa hydrofitowej zakończy się najwcześniej na koniec 2021 roku.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom