SOMIANKA: Warsztaty i analiza składu ciała

Powiat

SOMIANKA: Warsztaty i analiza składu ciała

26.04.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
W GOK w Somiance w piątek 28 kwietnia odbędą się warsztaty żywieniowe oraz analiza składu masy ciała dla podopiecznych Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasza Gmina Somianka” korzystających z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020.
W godz. 10-11 osoby chętne będą mogły zrobić sobie analizę składu ciała: pomiar wagi, procentowej ilości tkanki tłuszczowej, procentowej całkowitej ilości wody w organizmie, tłuszczu wisceralnego, masy mięśni, masy kości, BMR. Na badanie należy ubrać skarpetki lub podkolanówki, które łatwo można zdjąć. Pomiaru dokonuje się na bosaka.
Pomiar należy przeprowadzać 3-4 godziny po posiłku. Wcześniej należy: 
- unikać napojów o właściwościach moczopędnych lub zawierających kofeinę (np. kawa, herbata, napoje typu cola, energetyki,
- na 2 godziny przed pomiarem wypić 2 szklanki wody, 
- unikać picia alkoholu na 24 godziny przed pomiarem, 
- ubrać jak najlżejsze ubranie, 
- 24 godz. przed pomiarem unikać intensywnej aktywności fizycznej.
Warsztaty żywieniowe „Zasady prawidłowego żywienia” poprowadzi w godz. 11-13 specjalistka ds. żywienia Kinga Zięba z Banku Żywności SOS w Warszawie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Stare Bosewo panuje! (foto)

DŁUGOSIODŁO: Stare Bosewo panuje! (foto)

W rozegranych w Rząśniku w dniach 15-16 grudnia Mistrzostwach Powiatu w Minipiłce Nożnej Halowej bezkonkurencyjne okazały się obie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie.
zobacz więcej
SOMIANKA: 10 kandydatów do komisji wyborczych

SOMIANKA: 10 kandydatów do komisji wyborczych

Termin zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych na Wybory Prezydenta RP upływa 10 kwietnia o godz. 16. Do południa 9 kwietnia w gminie Somianka 10 kandydatów do komisji wyborczych zgłosiły dwa komitety kandydatów na Prezydenta RP.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kronika zza brodu

ZABRODZIE: Kronika zza brodu

Na początku lipca ukazała się cenna pozycja na temat gminy Zabrodzie – album „Kronika zza brodu, czyli monografia Zabrodzia i okolic”, wydany przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie. Zawiera wiele interesujących informacji o miejscowościach leżących w gminie, ważnych postaciach związanych z ziemią zabrodzką oraz zdjęć pokazujących piękno tych terenów.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dzielcie tak, żeby dla wszystkich starczało (foto)

RZĄŚNIK: Dzielcie tak, żeby dla wszystkich starczało (foto)

Pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów dożynek gminnych w Rząśniku, w niedzielę 3 września. Oczywiście było tradycyjne dzielenie się chlebem. Nagrody dla twórców wieńców dożynkowych i dla Klubu Srebrnego Wieku, a także największych producentów mleka w gminie. Potem artystyczna sztafeta pokoleń na scenie, bo po najmłodszych mieszkańcach wystąpili seniorzy. Ukoronowaniem prezentacji talentów gminy okazał się wspaniały koncert z udziałem urodzonych w Rząśniku braci Ryszarda i Bogusława Morków, śpiewaków operowych, „dwóch powodów do dumy gminy Rząśnik”.
zobacz więcej