SOMIANKA: Walczcie o miłość, rodzinę, marzenia

Powiat

SOMIANKA: Walczcie o miłość, rodzinę, marzenia

21.11.2018
autor: Org.
„Wielu ludzi sądzi, że bez książek można żyć. Zapewne mają trochę racji. Ale co to za życie” – odczytaniem fragmentu książki „Rodzinne sekrety” bibliotekarka Dorota Groszkiewicz przywitała jej autorkę Krystynę Mirek, która 9 listopada odwiedziła Gminny Ośrodek Kultury w Somiance. 
 
Krystyna Mirek, prywatnie szczęśliwa żona i mama czworga dzieci, jest autorką kilkunastu książek obyczajowych, prowadzi też bloga. Przez wiele lat z zaangażowaniem pracowała w szkole, ucząc języka polskiego i niemieckiego. Tuż przed 40. urodzinami zrobiła sobie rozrachunek ze swoim życiem i postanowiła zabrać się za realizację marzeń, które ciągle odkładała na później. Zaczęła pisać książki z pozytywnym przesłaniem, powstały m.in. „Droga do marzeń”, „Podarunek”, „Pojedynek uczuć”, „Szczęście za horyzontem”, „Słodkie życie”. Zachęca w nich kobiety, by nie poddawały się trudnościom losu, lecz walczyły o miłość, rodzinę i marzenia.
Podczas spotkania opowiedziała o początkach swojej twórczości. Podzieliła się swoimi sposobami na godzenie różnych życiowych ról – mamy, żony, społeczniczki, pisarki. Zdradziła kilka tajemnic swojego pisarstwa (np. jak powstają osobowości bohaterów, w jaki sposób nadaje im imiona i nazwiska).
Zaprezentowała swoją najnowszą powieść „Tylko jeden wieczór”. Pisanie to tylko jedna ze sfer jej działalności, zajmuje się też domem i rodziną, współpracuje z różnymi wydawnictwami, z portalem „Polki.pl”, z dwutygodnikiem „Pani Domu”, jeździ na spotkania autorskie, prowadzi warsztaty. Na swoim blogu zamieszcza interesujące opinie o książkach, ale też własne przypowieści (np. „Misa z wodą”). 
Podczas ponad dwugodzinnego spotkania Krystyna Mirek odpowiadała też na pytania, wpisywała dedykacje i autografy (na fot.) oraz pozowała do pamiątkowych zdjęć.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane