SOMIANKA: U-rodziny Sołtysa

Powiat

SOMIANKA: U-rodziny Sołtysa

21.06.2019
autor: opr. red.
Gminny Dom Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach: 
- edukacyjnym (dla uczniów szkół podstawowych) – zgłoszenia do 24 czerwca, 
- kulinarnym na potrawę z ryb (dla dorosłych) – zgłoszenia do 24 czerwca do godz. 16, 
realizowanych w ramach imprezy pn. „U-rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic”, która odbędzie się w niedzielę 30 czerwca na placu przy OSP w Barcicach (zadanie jest dofinansowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).
W konkursie edukacyjnym, propagującym m.in. działania sektora rybackiego, wiedzę i działania proekologiczne, dbałość o czystość środowiska wokół nas, będzie do rozwiązania test liczący 25 pytań.
Uczestnicy konkursu kulinarnego przygotowują jedną potrawę z ryb; zobowiązani są do podania receptury wg której potrawa została sporządzona; na własny koszt zakupują produkty do przygotowania potrawy;
Zainteresowani proszeni są o zapoznanie się z Regulaminami uczestnictwa w konkursach, które są dostępne na stronie www.somianka.pl
Wszelkie informacje lub wyjaśnienia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, tel. 29 741-87-60.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Ostatnia w tym roku, odbywająca się 29 grudnia, budżetowa sesja rady gminy, zakończyła się świąteczno-noworocznym akcentem. – Zostałem zaproszony żebyśmy razem przeżyli popołudnie wigilijne – zwrócił się do obecnych proboszcz parafii w Rzaśniku ks. Robert Sulich. Życzenia na nowy rok złożyli także przewodniczący rady gminy oraz wójt, mimo że osobiście nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Misterium Męki Pańskiej w Niegowie (foto)

ZABRODZIE: Misterium Męki Pańskiej w Niegowie (foto)

Misterium Męki Pańskiej, którego aktorami byli mieszkańcy DPS, nauczyciele, terapeuci, a także klerycy Roku Propedeutycznego w Urlach, można było obejrzeć w dniach 3-7 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pieniądze są i będą (foto)

BRAŃSZCZYK: Pieniądze są i będą (foto)

#NowaPiątka – bus informacyjny przybył do Brańszczyk 29 kwietnia o godz. 11.15. Wojewoda i wicemarszałek mówili o najnowszych programach PiS, m.in. trzynastce dla emerytów i 500+ na pierwsze dziecko. – To są programy, które trafiają do ogromnej liczby Polaków – zapewnił wojewoda. – Tak są pomyślane, żeby trafiały punktowo, żeby podnosiły poziom życia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Inwestycje i usługi przy trasie

ZABRODZIE: Inwestycje i usługi przy trasie

Od wtorku 23 sierpnia w urzędzie gminy jest wyłożony do publicznego wglądu projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Zawiera pewne zmiany, którymi mieszkańcy powinni się zainteresować.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom