SOMIANKA: U-rodziny Sołtysa

Powiat

SOMIANKA: U-rodziny Sołtysa

21.06.2019
autor: opr. red.
Gminny Dom Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach: 
- edukacyjnym (dla uczniów szkół podstawowych) – zgłoszenia do 24 czerwca, 
- kulinarnym na potrawę z ryb (dla dorosłych) – zgłoszenia do 24 czerwca do godz. 16, 
realizowanych w ramach imprezy pn. „U-rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic”, która odbędzie się w niedzielę 30 czerwca na placu przy OSP w Barcicach (zadanie jest dofinansowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).
W konkursie edukacyjnym, propagującym m.in. działania sektora rybackiego, wiedzę i działania proekologiczne, dbałość o czystość środowiska wokół nas, będzie do rozwiązania test liczący 25 pytań.
Uczestnicy konkursu kulinarnego przygotowują jedną potrawę z ryb; zobowiązani są do podania receptury wg której potrawa została sporządzona; na własny koszt zakupują produkty do przygotowania potrawy;
Zainteresowani proszeni są o zapoznanie się z Regulaminami uczestnictwa w konkursach, które są dostępne na stronie www.somianka.pl
Wszelkie informacje lub wyjaśnienia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, tel. 29 741-87-60.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Radni jednomyślni (foto)

BRAŃSZCZYK: Radni jednomyślni (foto)

Radni, na sesji 4 grudnia, ustalili składy i przewodniczących 5 komisji stałych rady gminy. Cała rada w głosowaniu wybierała przewodniczących dwóch komisji – rewizyjnej oraz nowej – skarg, wniosków i petycji. Ich przewodniczącymi zostały Jadwiga Stoszewska i Hanna Zagożdżon.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wyprawa szlakiem żołnierzy niepodległości (foto)

ZABRODZIE: Wyprawa szlakiem żołnierzy niepodległości (foto)

20 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu udało się 12 czerwca na 40-kilometrową wycieczkę rowerową, by poznać miejsca ważne w historii naszej małej ojczyzny. Pojechali śladami batalionu „Zośka” – akcja Tłuszcz -Urle, dotarli do Fidestu, gdzie dokonała się największa  zbrodnia II wojny światowej na ziemi wyszkowskiej, w Deskurowie oddali hołd Bronisławowi Deskurowi – majorowi powstania styczniowego.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Będzie muzeum w Dębinkach?

ZABRODZIE: Będzie muzeum w Dębinkach?

Coraz bardziej staje się prawdopodobne utworzenie we dworze w Dębinkach w najbliższym czasie muzeum Norwida (w maju minie 135. rocznica jego śmierci). Na poniedziałkowym, 4 grudnia, spotkaniu starosty z wójtem gm. Zabrodzie ustalono, że wkrótce ma być podpisana umowa Powiatu Wyszkowskiego z Gminą Zabrodzie w sprawie dzierżawy nieruchomości na okres 10 lat, z możliwością użyczenia jej Fundacji Museion Norwid. – Jeszcze w to nie wierzę, dopóki nie podpiszę papierów – mówi nam Jacenty Matysiak, prezes fundacji.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK:  Jaś i Małgosia dla najmłodszych (foto)

BRAŃSZCZYK: Jaś i Małgosia dla najmłodszych (foto)

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły w Brańszczyku zostali zaproszeni 6 kwietnia do remizy OSP na bajkę „Jaś i Małgosia”. Spektakl przygotowały i wystąpiły w nim nauczycielki Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku: Ilona Stankiewicz, Aleksandra Godłoza (Jaś) i Sylwia Kulesza (Małgosia).
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom