SOMIANKA: U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic

Powiat

SOMIANKA: U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic

28.06.2019
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
- impreza pod takim tytułem odbędzie się w niedzielę 30 czerwca na placu przy OSP w Barcicach. Gwiazdą będzie zespół disco polo Mejk, który wystąpi o 17.00.
 
Program imprezy:
14.00 – rozpoczęcie
14.15 – występ grupy teatralnej „Domino” z Domu Dziennego Pobytu „Senior” ze spektaklem „Kot w butach” i grupy tanecznej Carpe Diem 
15.15 – wręczenie nagród w konkursach edukacyjnym i kulinarnym; pokaz techniczny i pierwsza pomoc wykonaniu jednostek OSP
16.00 – występ iluzjonisty Marcina Cichomskiego
17.00 – występ gwiazdy zespołu Mejk
18.00 – występ zespołu Fenix
21 – zakończenie
Ponadto: warsztaty „Wędkarz amator”, wystawa „Bug rzeka życia”, dmuchany plac zabaw dla dzieci.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Rząśniku świętowała 10-lecie nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego. – Taki dzień jak dzisiejszy to dobry moment na chwilę refleksji, wspomnień, ale i na spojrzenia w przyszłość. To właściwy czas na wyrażenie wdzięczności wszystkim ludziom dobrej woli, których wsparcie pozwala na dobre funkcjonowanie szkoły. Od kiedy rozpoczęliśmy naszą wędrówkę z patronem, stał się on wzorem, do którego się odwołujemy, który wskazuje kierunek, w jakim mamy zmierzać  - zauważyła dyrektor Katarzyna Abramczyk podczas jubileuszowej uroczystości, która odbyła się 30 maja.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nowy samochód dla OSP Rząśnik (foto)

RZĄŚNIK: Nowy samochód dla OSP Rząśnik (foto)

6 listopada strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Rząśniku odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzięki temu zarówno społeczność gminy, jak i strażacy, niosący pomoc na nowym sprzęcie, będą mogli czuć się bezpieczniej. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

Gmina Zabrodzie ogłosiła w I kwartale b.r., składający się z trzech części, przetarg nieograniczony na rozbudowę dróg gminnych: odcinka drogi gminnej w Gaju i Niegowie (ok. 300 m.b.), odcinka drogi gminnej w Głuchach, drogi gminnej w miejscowościach Płatków, Podgać, Anastazew (1200 m.b.). Po otwarciu ofert (dwie: Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska i Infrastruktura Bud-59 z Warszawy) okazało się, że wszystkie przekraczały budżet przeznaczony przez zamawiającego na ten cel. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Uczą się kochać i rozumieć Polskę

SOMIANKA: Uczą się kochać i rozumieć Polskę

Patriotyzmu trzeba uczyć, drążyć umysły młodych ludzi, mówić, że nic nie jest łatwe, że trzeba być czujnym i bronić polskości. Wiedzą o tym nauczyciele i wychowawcy w ZS w Woli Mystkowskiej i PSP w Ulasku, którzy podjęli się szlachetnego zadania zaznajomienia młodzieży z wciąż nieznaną historią ich miejscowości w ramach projektu „Turystycznym szlakiem”. Dziś druga część sprawozdania z realizacji tego projektu.
zobacz więcej
Zitcom