Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
SOMIANKA: Trzy turnusy półkolonii (foto)

Powiat

SOMIANKA: Trzy turnusy półkolonii (foto)

17.07.2018
autor: M. K., fot. GOK w Somiance
Pierwszy tydzień atrakcji, spotkań i wyjazdów za nami, drugi się rozpoczął, a trzeci przed nami.  W I turnusie półkolonii uczestniczyło 45 dzieciaków w wieku 7-12 lat. Łącznie w półkoloniach weźmie udział 135 dzieciaków, każdy z nich otrzyma dofinansowanie w kwocie 100 zł od wójta gminy.  
 
Uczestnicy już pierwszego dnia zapoznali się nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z wychowawczyniami i zasadami udziału w półkoloniach. Przez kolejne dni odwiedzili: Park Wodny Tropikana w Mikołajkach, Park Linowy Radocha w Nieporęcie i Aquapark w Jachrance. Gry, zabawy, zdrowa rywalizacją i uśmiech – tego nie brakowało. Testem dla wytrwałych była wycieczka do ZOO i FUN Parku Digiloo w Warszawie. W programie półkolonii, oprócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych, było również spotkanie z policjantami i pogadanka o bezpiecznych wakacjach, bo udany wypoczynek to przede wszystkim bezpieczny. Ostatniego dnia na zajęciach MADU każdy z uczestników wykonał swoją koszulkę. Wyobraźnia, skojarzenia, zmysł artystyczny – wszystko było dozwolone. Późnym popołudniem w piątek 13 lipca, przy ognisku podsumowaliśmy i zakończyliśmy półkolonie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

To już był dziewiętnasty Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 7 stycznia na scenie w remizie OSP w Brańszczyku wystąpiło 18 wykonawców, zespoły i soliści. W finale powiatowym gminę będą reprezentować uczniowie szkół w: Białymbłocie – Magdalena Knap i Samanta Stankiewicz, Brańszczyku – Zuzanna Ginko oraz Turzynie – Katarzyna Siatkowska i Oliwia Sobiewska.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Brudne przystanki

ZABRODZIE: Brudne przystanki

Na sesji rady gminy wójt Tadeusz Michalik ubolewał nad tym, że niektórzy wyrzucają odpady komunalne na przystankach autobusowych. Piątkowy widok potwierdza jego słowa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Emocje, miłość, akcja sensacyjna, wątki kryminalne, thriller w jednym (foto)

SOMIANKA: Emocje, miłość, akcja sensacyjna, wątki kryminalne, thriller w jednym (foto)

Agnieszka Lingas-Łoniewska  ze swoimi czytelniczkami, wśród nich nie zabrakło fanek w klubowych czerwonych koszulkach Sekty Agnes, spotkała się w GOK w Somiance w sobotę 21 maja. Na rynku wydawniczym działa zaledwie od 2009 r., a wydała już 19 swoich książek i pojawiła w trzech antologiach. Jej kolejne powieści stają się bestsellerami. Mówi się, że uprawia literaturę kobiecą, ale ona się z tym nie zgadza.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny konkurs „Moja Ojczyzna” (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny konkurs „Moja Ojczyzna” (foto)

Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest szczególną okazją do realizowania wychowania patriotycznego dzieci. W związku z tym 12 listopada w grupie 5-latków, a 13 listopada w grupie 3-4 latków w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle został przeprowadzony konkurs patriotyczny wiedzy o Polsce „Moja Ojczyzna”.
zobacz więcej