SOMIANKA: Trudne trasy, duże wyzwanie (foto)

Powiat

SOMIANKA: Trudne trasy, duże wyzwanie (foto)

24.07.2020
autor: Elżbieta Borzymek
39 dzieci w wieku szkolnym, pod opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, wybrało się 21 lipca do Parku Linowego w Broku. 
 
Uczestnicy wyprawy (w odpowiednim oprzyrządowaniu) mieli do wyboru trzy trasy: wysoką, średnią i dziecięcą (dzieci od 8 lat i wzrost poniżej 140 cm). Wyzwanie okazało się duże. – Trasa średnia wydawała się nawet trudniejsza niż ta wysoka – mówi Klaudia Zyskowska z GOK w Somiance. – Szczególnie ciężko było na oponach i linach, rzeczywiście trzeba mieć mocne ręce i nogi, by pokonać te przeszkody. Trudne trasa, duże wyzwanie.
- Ale nie dla wszystkich – szybko dodała – bo jedna z dziewcząt, która zawsze jeździ z nami na takie wyprawy,  trasę pokonała w czasie o połowę krótszym, niż przewidywany.  
Kolejny wyjazd do Broku nie jest już planowany. Ze względu na nikłe zainteresowanie został odwołany rodzinny rajd rowerowy, zapowiadany na 23 lipca.
 
Sierpniowe wyprawy
 
GOK planuje już wyprawy sierpniowe. Na pewno odbędzie się drugi wyjazd (pierwszy był 17 lipca) do nowo otwartego Parku Wodnego Park of Poland Suntago (pojadą zapisani na listę rezerwową). – Wyjazd super (niestety, nie można robić zdjęć), polecam – mówi Klaudia Zyskowska. 
W planach jest też całodniowa wycieczka do dzielnicy filmowej w Zalesiu Górnym. „Myślą przewodnią tego projektu są eksponaty nawiązujące bezpośrednio do filmów. Co możecie tam zobaczyć? M.in. ścieżkę Discover przyroda z gigantycznymi grzybami, ludziki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romea i Julii, Strefę Jurassic Park, samochody z filmów o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harrego Pottera, auta z Wyścigu śmierci, UFO i statek Star Trek, pojazdy z bajek dla dzieci – Bob Budowniczy, strefę kosmiczną , roboty filmowe, wojowników filmowych, strefę militarną oraz American Dream i wiele, wiele innych! Posiadamy także strefę zabaw, golf oraz strefę muzyczną” – czytamy na stronie internetowej dzielnicy filmowej. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane