SOMIANKA: Szkoły bez większych zmian

Powiat

SOMIANKA: Szkoły bez większych zmian

07.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Szkoły na terenie gminy rozpoczęły nowy rok szkolny bez większych zmian. Dwie z nich od 1 września przestały być zespołami szkół, znowu są 8-klasowymi szkołami podstawowymi – w Somiance i Woli Mystkowskiej. Na razie reforma nie dotknęła nauczycieli zatrudnionych w gminie, nikt pracy nie stracił. 
Największym wyzwaniem dla szkół jest przygotowanie się do realizacji projektu, na który gmina pozyskała 1mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczane na zakup wyposażenia, pomocy naukowych i dodatkowe zajęcia. Będą je prowadzić zatrudnieni w szkołach nauczyciele w ramach godzin ponadwymiarowych. W tym projekcie nie jest wymagane, jak we wcześniejszych, wyłanianie w przetargu firmy, która zatrudniałaby nauczycieli.
W budynkach szkół, ponieważ nie udało się pozyskać dodatkowych pieniędzy z ministerstwa edukacji,  w wakacje były przeprowadzone tylko niezbędne, niewielkie remonty, typu malowanie ścian, bieżące naprawy, w Woli Mystkowskiej w wejściu została położona kostka (płytki były zniszczone, popękane).    
Niektóre gminy mają problem z zapewnieniem 3- i 4-latkom miejsc w przedszkolach, co od tego roku szkolnego jest obowiązkiem gminy.  Nie dotyczy to gminy Somianka, która wszystkim maluchom, które rodzice postanowili posłać do przedszkola, zapewniła miejsca.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020