SOMIANKA: Strażak idzie drogą służby

Powiat

SOMIANKA: Strażak idzie drogą służby

13.05.2016
autor: Elżbieta Borzymek
III Pielgrzymka Strażaków Diecezji Płockiej odbyła się 30 kwietnia w najmłodszym sanktuarium maryjnym – w Popowie Kościelnym. Powiat wyszkowski reprezentowali druhowie z jednostki w Gulczewie  i wszystkich jednostek gminy Somianka. 
W III Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków uczestniczyło ok.1.000 druhów OSP i pracowników PSP, a także duszpasterzy strażaków. Mszę św. koncelebrowało 30 kapłanów (wśród nich ks. kpt. Jerzy Sieńkowski, kapelan mazowieckich strażaków) pod przewodnictwem bp. płockiego Piotra Libery.  Ok. 70 sztandarów OSP i PSP stanęło wokół ołtarza. – Strażak nie zabiega o ziemskie zaszczyty, przywileje czy sławę, nie szuka swoich własnych korzyści ani sukcesów, ale idzie drogą służby – drogą Nauczyciela z Nazaretu, który własnym przykładem wskazał wartość poświęcenia i życia dla innych – podkreślił w homilii bp Piotr Libera. Mszę św. poprzedził koncert orkiestr dętych, pod batutą kapelmistrza Andrzeja Kalinowskiego z OSP w Pułtusku.
Organizatorem pielgrzymki był diecezjalny duszpasterz strażaków ks. kan. Andrzej Zakrzewski oraz Kuria Diecezjalna, przy współpracy z parafią w Popowie i gminą Somianka. 
opr. EB, fot. UG
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom