SOMIANKA: Spis z natury azbestu

Powiat

SOMIANKA: Spis z natury azbestu

01.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
W związku z przystąpieniem do opracowania „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Somianka” od 29 maja do 11 czerwca na terenie gminy przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. 
Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Jej pracownicy wykonujące pracę w terenie posiadać będą mieli imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego, podpisane przez wójta.
Mieszkańców gminy, użytkowników wyrobów zawierających azbest, uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji o szkodliwości azbestu i obowiązkach prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.
Program usuwania wyrobów zawierających azbest umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie tych wyrobów. 
Jednocześnie gmina przypomina, że właściciele, zarządcy i użytkownicy miejsc, w których wykorzystywane są wyroby zawierające azbest, są zobowiązani do złożenia informacji o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania do 31 stycznia każdego roku, odpowiednio: wójtowi (osoby fizyczne) oraz marszałkowi (firmy).
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

Do harmonogramu Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe wpisały się spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat (foto)

DŁUGOSIODŁO: Wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat (foto)

Wspólnym kolędowaniem rozpoczęło się gminne przedświąteczne spotkanie w Centrum Kultury. - Nam wszystkim siły, wiary i wytrwałości – życzył wójt Stanisław Jastrzębski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Żeby opuszczony pałac nie niszczał

ZABRODZIE: Żeby opuszczony pałac nie niszczał

Konferencja naukowa „Dlaczego Dębinki? – związki Cypriana Kamila Norwida z ziemią zabrodzką” odbyła się 2 grudnia w GOK w Zabrodziu. Mówili o tym naukowcy dr Tomasz Korpysz i dr hab. Piotr Chlebowski. Prezes Fundacji Museion Norwid Jacenty Matysik przedstawił wizję funkcjonowania i otoczenia pałacu w Dębinkach, do niedawna siedziby domu dziecka, który od września funkcjonuje w Wyszkowie. Głównym celem tego spotkania było doprowadzenie do tego, by opuszczony zabytek nie niszczał.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

Razem łatwiej – pod takim hasłem piknik integracyjny 1 czerwca zorganizowało Bractwo Zabrodzkie przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie. Wspólnie bawili się na nim podopieczni DPS w Niegowie i ok. 80 wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Były konkursy, rozgrywki sportowe, przejażdżki bryczką, wspólne malowanie, śpiewy z akompaniamentem akordeonu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Zitcom
Zitcom