SOMIANKA: Ruch + zdrowe nawyki = silny Ja (foto)

Powiat

SOMIANKA: Ruch + zdrowe nawyki = silny Ja (foto)

19.02.2019
autor: opr. EB, fot. organizatorzy
- pod takim hasłem Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 osób z gmin Somianka i Zatory. 
 
Wypoczynek zimowy w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł na każdego uczestnika.
Pogoda sprzyjała, dzięki czemu na nartach uczestnicy mogli poszusować sobie na stoku pod Nosalem, a na lodowisku Harenda pojeździć na łyżwach. Nie zabrakło zwiedzania i wędrówek z przewodnikiem tatrzańskim  (m.in. do Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach oraz ku Wodospadowi Siklawica). 
- Kolejnym miłym przeżyciem był wjazd późnym wieczorem kolejką na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać Krainę Światła pełną iluminowanych rzeźb nawiązujących do podhalańskiej przyrody i tradycji. Popołudniami z radością korzystaliśmy z atrakcji w Aquaparku w Zakopanem i z term w Bukowinie Tatrzańskiej. Kiedy już nacieszyliśmy się wodą, próbowaliśmy opanować sztukę grania w kręgle – wspominają uczestnicy wyjazdu. – Spacerując Krupówkami podziwialiśmy drewnianą góralską zabudowę i budowle w stylu zakopiańskim. Wieczorem odwiedziliśmy także Śnieżny Labirynt i Pałac – tajemnicze miejsce ze śniegu i lodu, pełne niesamowitych komnat z licznymi rzeźbami wykonanymi przez artystów z Podhala i Słowacji.
Uczestnicy zimowiska odwiedzili też Kraków (wystawę zbudowanych z ponad miliona klocków Lego makiet przedstawiających wydarzenia z dziejów Polski oraz galerię figur stalowych z recyklingu, m.in. celebrytów ze śrubek) i kopalnię soli w Wieliczce.
Popołudniami także wiele się działo (m.in. rozwijanie i prezentacja umiejętności artystycznych, plastycznych – robienie piniaty, karykatury, gry ruchowe). 
- Zaangażowanie, kreatywność, spontaniczność i szczera radość kolonistów była tylko potwierdzeniem, jak wyjątkowe dzieciaki były uczestnikami tego zimowiska – podkreślają organizatorzy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Przedszkolaki przed świętami (foto)

BRAŃSZCZYK: Przedszkolaki przed świętami (foto)

W oddziałach przedszkolnych przy ZSS w Brańszczyku 18 grudnia odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się świąt. Przedszkolaki pięknie się zaprezentowały. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jeśli zaczniemy się boksować, do niczego nie dojdziemy

ZABRODZIE: Jeśli zaczniemy się boksować, do niczego nie dojdziemy

W urzędzie gminy jest wyłożony projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Projekt zakłada utworzenie znacznego obszaru pod działalność usługową i przemysłową. Część gminy ma być uznana za teren zagrożony powodzią, czego konsekwencją jest bezwzględny zakaz jakiegokolwiek budownictwa.  – Prosiłem radnych, byśmy globalnie spojrzeli na całą gminę. Każdy ma prywatne interesy w studium, ale po to jesteśmy, by działać na rzecz całej gminy. Jeśli zaczniemy się boksować, do niczego nie dojdziemy – apelował wójt Tadeusz Michalik.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych rodzinnych, polskich świąt. Czas, w którym utrwalamy znane i poznajemy te jeszcze przez nas nie odkryte zwyczaje wielkanocne. 9 kwietnia Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu zorganizowało Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i rodziców, połączone z warsztatami robienia palmy wielkanocnej.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

Tradycyjnie 15 sierpnia (środa) Gminny Dom Kultury zaprasza na festyn sportowo- rekreacyjny, który odbędzie się na przystani w Brańszczyku. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia gmina będzie świętowała dożynki, również w Brańszczyku w Skansenie imienia Marii Żywirskiej. Na scenie wystąpią rodzime talenty, a także zaproszone zespoły, m.in. cygański i ludowy. 
zobacz więcej