SOMIANKA: Razem dla Marysi

Powiat

SOMIANKA: Razem dla Marysi

01.06.2020
autor: opr. EB
Marysia urodziła się wcześniakiem. Zmaga się z nieuleczalną chorobą układu pokarmowego i niedosłuchem. Przeszła już wiele skomplikowanych operacji. Wymaga rehabilitacji i stałej opieki specjalistycznej. Można jej pomóc, wpłacając środki na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”, a także przekazując materiały higieniczne. Ich zbiórkę, która trwa do 10 czerwca, zorganizowała szkoła w Ulasku. 
 
Marysia ma starsze rodzeństwo, siostry Patrycję i Julię oraz brata Sebastiana. Dziewczynka urodziła się 9 grudnia 2019 r. „Walka o jej życie trwała od samego początku, rozpoczęła się w okresie prenatalnym, trwa po dziś dzień. Jest to dla nas, rodziców i jej rodzeństwa, ogromnym szczęściem cieszyć się każdą chwilą z Marysią. Po wielomiesięcznej hospitalizacji i skomplikowanych operacjach, Marysia powróciła do domu” – napisali jej najbliżsi. – „Nasza mała córka choruje na nieuleczalną chorobę układu pokarmowego, co spowodowało, że jest karmiona pozajelitowo. Borykamy się z problemem niedosłuchu u Marysi oraz wieloma innymi schorzeniami i problemami. Jednak walka nasza trwa i chcemy jej pomóc, aby w miarę możliwości dorównała swojemu rodzeństwu, które tak dzielnie się nią opiekuje i każdego dnia okazuje tyle miłości swojej małej siostrze. Musimy pokonać wiele trudności, aby pomóc Marysi – czeka nas dużo rehabilitacji, wizyt kontrolnych w CZD i wiele, wiele innych obowiązków związanych z rozwojem Marysi”
Rodzice i rodzeństwo Marysi proszą o pomoc dla niej. Na ten apel odpowiedzieli już uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulasku. Zorganizowali zbiórkę artykułów higienicznych (potrzebne: pieluchy jednorazowe Dada rozmiar 3 i 4, płyn do kąpieli, szampon). Artykuły można dostarczać do szkoły w godz. 10-13. Zbiórka potrwa do 10 czerwca.
 
Pieniądze dla Marysi można wpłacać na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Alior Bank SA 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 37769 Jeż Maria – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
 
Darowizny można wpłacać też online przez stronę: www.dzieciom.pl /podopieczni/37769
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Plastycy o czystości wód (foto)

BRAŃSZCZYK: Plastycy o czystości wód (foto)

Dzięki współpracy ze Szkółką Wędkarskiej „Spławik” koło plastyczne działające w Gminnym Domu Kultury przystąpiło do XVI edycji konkursu „Tydzień Czystości Wód”, organizowanego przez Koło nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości, którego promotorem jest Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nie tylko oglądać i słuchać, też dotknąć, przeżyć...

DŁUGOSIODŁO: Nie tylko oglądać i słuchać, też dotknąć, przeżyć...

Jak z życia w małych miejscowościach uczynić atut, czym zainteresować osoby z zewnątrz i zaimponować im? Czym jest produkt lokalny i w jaki sposób pomaga w aktywizacji wsi i uatrakcyjnianiu jej wizerunku? – tego można było dowiedzieć się podczas konferencji „Wsie aktywne ludźmi”, która odbyła się 9 grudnia w centrum kultury w Długosiodle.
zobacz więcej
ZABRODZIE: PSZOK czynny w środy i soboty

ZABRODZIE: PSZOK czynny w środy i soboty

Radni na sesji 30 sierpnia zdecydowali, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Zabrodziu będzie świadczyć swoje usługi w środy i soboty. Dotychczas czynny był od wtorku do soboty.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Spotkanie z radosną 102-latką

BRAŃSZCZYK: Spotkanie z radosną 102-latką

Spotkanie z panią Olą Wodzyńską w Domu Emeryta Księży Orionistów w Brańszczyku zaaranżowała jej współmieszkanka pani Ninka Ślęzak, która pisuje do „Lokalnych Wieści Gminnych” okolicznościowe wiersze. – Przyjdź – powiedziała któregoś dnia – przyjdź, porozmawiasz z niezwykłą osobą. Serdeczną i uśmiechniętą 102-letnią panią Olą. Jest w świetnej formie i bardzo komunikatywna. Zaintrygowana, skorzystałam z zaproszenia.
zobacz więcej
Zitcom