SOMIANKA: Pocztówka na Święto Niepodległości

Powiat

SOMIANKA: Pocztówka na Święto Niepodległości

30.11.-0001
autor: Org.
Do udziału w konkursie plastycznym ,,Walka. Krew. Ojczyzna” na projekt pocztówki zaprasza GOK w Somiance. Uczestnikami konkursu mogą być: przedszkolaki, uczniowie szkół  podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy. Prace należy składać do 17 listopada.
Każdy uczestnik ma prawo zgłosić tylko jedną samodzielnie wykonaną pocztówkę z okazji Narodowego Święta   Niepodległości. Praca ma być w formacie A4, wykonana dowolną techniką 
Prace należy składać do 17 listopada osobiście lub listownie na adres:
 
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance
Somianka 21
07-203 Somianka
z dopiskiem: „Walka, krew, ojczyzna”
 
Prace oceniane będą  w 4 kategoriach wiekowych: 3-6 lat, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VII SP oraz II i III gimnazjum. 
Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe. Rozstrzygnięcie konkursu  20 listopada.  Wystawę pokonkursową będzie można zwiedzać do 11 grudnia. 
Wszelkie informacje: tel. 29 741 87 60.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Fundacja prowadzi szlachetną działalność (foto)

ZABRODZIE: Fundacja prowadzi szlachetną działalność (foto)

Zgodnie z podpisaną w styczniu br. umową, Fundacja Museion Norwid przez 10 lat będzie dzierżawić zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Dębinkach. Udało nam się porozmawiać o najbliższych planach z prezesem Fundacji Jacentym Matysiakiem oraz Aleksandrem Dzieduszyckim, który wraz z bratem ma roszczenia spadkowe do dworu w Dębinkach. Obecny widok dworu i opuszczonych pomieszczeń jest przygnębiający.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Budżet 2018 uchwalony

RZĄŚNIK: Budżet 2018 uchwalony

Budżet gminy na 2018 rok radni uchwalili na sesji 29 grudnia. Na inwestycje (głównie drogowe) zaplanowali 2.826.000 zł.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pożegnanie lata w kolorach dyni (foto)

ZABRODZIE: Pożegnanie lata w kolorach dyni (foto)

W niedzielę 6 października członkowie Stowarzyszenia „Bractwo Zabrodzkie” zaprosili na piknik „Pożegnanie lata w pomarańczowych kolorach dyni”. Impreza zaczęła się w południe, a w programie znalazły się m.in. wystawa „Dyniowy zawrót głowy”, warsztaty piekarskie „Od ziarenka do bochenka” i specjalna dyniowa „fotobudka”. Dopisała pogoda – było chłodno, ale słonecznie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Medal Pro Patria dla szkoły w Kręgach (foto)

SOMIANKA: Medal Pro Patria dla szkoły w Kręgach (foto)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. por. pil. Stefana Okrzei oraz Elżbieta Walaszczyk i Bożena Bajorek (obecna i była dyrektorka szkoły) zostały 12 września 2017 r., podczas święta szkoły, wyróżnione Medalem „Pro Patria”. O jedenaste drzewko wydłużyła się przyszkolna aleja modrzewiowa.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020