SOMIANKA: Piąty etap budowy drogi powiatowej

Powiat

SOMIANKA: Piąty etap budowy drogi powiatowej

02.06.2020
autor: Ewa Michalik
22 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie podpisano umowę na realizację zadania pn. „Budowa drogi powiatowej nr 4414W na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka – etap V – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego”. W ramach inwestycji zostanie kompleksowo rozbudowany odcinek drogi powiatowej łączący Kręgi z Michalinem na długości ponad kilometra! Inwestycję wykona firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk.
 
Na realizację tej inwestycji Powiat Wyszkowski uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. W zakres robót wchodzi: ułożenie głównej drogi asfaltowej i wykonanie poboczy. W sąsiedztwie drogi znajdują się pola uprawne, w związku z tym konieczne jest utworzenie zjazdów od podstaw, zarówno podbudowy, jak i nawierzchni. Powstaną również nowe przepusty i rowy oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Zostanie wykonana także dokumentacja geodezyjna, oznakowanie oraz likwidacja kolizji teletechnicznych. Ogół prac na odcinku podniesie znacząco jej stan oraz stworzy nowe miejsca idealne pod budownictwo jednorodzinne czy inwestycje. 
Kapliczka, która od lat wpisuje się w krajobraz miejscowości, zostanie przeniesiona i wkomponowana w nowe otoczenie i infrastrukturę drogi. 
Zgodnie z zawartymi umowami, roboty budowlane to koszt 1.981.121,60 zł, nadzór inwestorski 11.660,40 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 1.394.947,40 zł (70% kosztów kwalifikowanych). Na inwestycję 350.000 zł przeznaczyła gmina Somianka. 
Nadzór inwestorski prowadzi firma KAZ-DRÓG Kazimierz Strzyżewski. Z nowej drogi pomiędzy Michalinem a Kręgami mieszkańcy powinni móc skorzystać już jesienią 2020 r., gdyż na przełom września i października, zgodnie z ofertą, przewidziane jest zakończenie prac budowlanych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość