SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Powiat

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

23.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
Kwota dofinansowania, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno- gospodarczego regionu”, to ponad 3.933.614 zł, całkowita wartość zadania 6.556.624 zł. Ponieważ zadanie w całości będzie realizowane na terenie gminy Somianka, powiat, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, liczy na 50% pomoc finansową od tego samorządu. 
Zmodernizowana droga połączy wykonany wcześniej odcinek w Michalinie z Somianką, przejdzie przez sam środek tej miejscowości tuż przed urzędem gminy i zakończy się za skrzyżowaniem w kierunku na Barcice. 
W ramach przebudowy drogi:
- zostanie wykonany most/przepust o konstrukcji stalowej, 
- wybudowane i zmodernizowane zostaną ścieżki rowerowe oraz chodniki, 
- powstaną dwa przystanki autobusowe (w tym jeden z zatoką autobusową), 
- wykonana zostanie nowa organizacja ruchu, 
- usunięte zostaną kolizje z instalacją teletechniczną, energetyczną oraz wodociągową. 
W ramach projektu zastosowano rozwiązania uwzględniające wszystkich użytkowników, skierowane na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz segregację ruchu: ścieżki rowerowe i chodniki, wyznaczone przejścia dla pieszych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Błogosławiony wiek i piękny dar od Boga (foto)

BRAŃSZCZYK: Błogosławiony wiek i piękny dar od Boga (foto)

Władysław Schittler, mieszkaniec Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku 17 października 2016 r. świętował 100. urodziny. – Dziękujemy za sto lat życia. Seniorzy, jesteście pięknym darem od Boga – mówił ks. Łukasz Mikołajczyk, dyrektor Domu Emeryta. – Pan jest błogosławiony, cieszę się, że mogę być tego świadkiem, mogę myśleć o swoim życiu, moich bliskich z perspektywy kogoś takiego.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

98 lat temu, po 123 latach rozbiorów, Polska odzyskała swą suwerenność. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. 
zobacz więcej
SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

Uroczystym dniem dla szesnaściorga pierwszaków, ich rodziców i wychowawczyni Danuty Gałązki był 19 października 2017r. W tym dniu dzieci zostały włączone w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Somiance. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? (foto)

RZĄŚNIK: Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? (foto)

- na to i inne równie ważne pytania można było uzyskać odpowiedzi na spotkaniu w Rząśniku. Z osobami starszymi i samotnymi, odpowiadając na zaproszenie wójta Pawła Kołodziejskiego, spotkali się 20 kwietnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche
manhattan