SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Powiat

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

23.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
Kwota dofinansowania, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno- gospodarczego regionu”, to ponad 3.933.614 zł, całkowita wartość zadania 6.556.624 zł. Ponieważ zadanie w całości będzie realizowane na terenie gminy Somianka, powiat, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, liczy na 50% pomoc finansową od tego samorządu. 
Zmodernizowana droga połączy wykonany wcześniej odcinek w Michalinie z Somianką, przejdzie przez sam środek tej miejscowości tuż przed urzędem gminy i zakończy się za skrzyżowaniem w kierunku na Barcice. 
W ramach przebudowy drogi:
- zostanie wykonany most/przepust o konstrukcji stalowej, 
- wybudowane i zmodernizowane zostaną ścieżki rowerowe oraz chodniki, 
- powstaną dwa przystanki autobusowe (w tym jeden z zatoką autobusową), 
- wykonana zostanie nowa organizacja ruchu, 
- usunięte zostaną kolizje z instalacją teletechniczną, energetyczną oraz wodociągową. 
W ramach projektu zastosowano rozwiązania uwzględniające wszystkich użytkowników, skierowane na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz segregację ruchu: ścieżki rowerowe i chodniki, wyznaczone przejścia dla pieszych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku