SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Powiat

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

23.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
Kwota dofinansowania, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno- gospodarczego regionu”, to ponad 3.933.614 zł, całkowita wartość zadania 6.556.624 zł. Ponieważ zadanie w całości będzie realizowane na terenie gminy Somianka, powiat, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, liczy na 50% pomoc finansową od tego samorządu. 
Zmodernizowana droga połączy wykonany wcześniej odcinek w Michalinie z Somianką, przejdzie przez sam środek tej miejscowości tuż przed urzędem gminy i zakończy się za skrzyżowaniem w kierunku na Barcice. 
W ramach przebudowy drogi:
- zostanie wykonany most/przepust o konstrukcji stalowej, 
- wybudowane i zmodernizowane zostaną ścieżki rowerowe oraz chodniki, 
- powstaną dwa przystanki autobusowe (w tym jeden z zatoką autobusową), 
- wykonana zostanie nowa organizacja ruchu, 
- usunięte zostaną kolizje z instalacją teletechniczną, energetyczną oraz wodociągową. 
W ramach projektu zastosowano rozwiązania uwzględniające wszystkich użytkowników, skierowane na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz segregację ruchu: ścieżki rowerowe i chodniki, wyznaczone przejścia dla pieszych.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

Radni uchwalili na sesji 28 lutego nowy regulamin korzystania z Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Rząśniku (poprzedni z 2013 r. traci moc), która jest administrowana przez Dyrektora tej szkoły. Hala czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 21. Od 8.00 do 15.00 nieodpłatnie udostępniona jest na prowadzenie szkolnych zajęć dydaktycznych. W pozostałych godzinach z obiektu mogą korzystać odpłatnie osoby fizyczne i grupy zorganizowane – cennik ustala wójt w drodze zarządzenia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dziesięć lat z patronem

RZĄŚNIK: Dziesięć lat z patronem

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu 17 czerwca świętowała 10. rocznicę nadania szkole imienia ks. Jana Trzaskomy. Był to dzień wyjątkowy nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale także dla mieszkańców wsi. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nie chcą niszczenia wydmy

ZABRODZIE: Nie chcą niszczenia wydmy

Oburzenie wielu mieszkańców gminy Zabrodzie, w szczególności Anastazewa i Mostówki, wywołała sprawa niszczenia wału wydmowego, odległego ok. 120 m od Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000. Zbierane są podpisy, by zablokować wydobywanie stamtąd piasku. Właścicielka działki ma zgodę na odkrywkową eksploatację kopaliny. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

SOMIANKA: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Odbiór odpadów wielkogabarytowych. Odpady wielkogabarytowe, np. stoły szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, będą odbierane w miejscowościach: 
zobacz więcej
censor jpk
Levert
censor jpk
fotobudka star
fotobudka star