SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Powiat

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

23.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
Kwota dofinansowania, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno- gospodarczego regionu”, to ponad 3.933.614 zł, całkowita wartość zadania 6.556.624 zł. Ponieważ zadanie w całości będzie realizowane na terenie gminy Somianka, powiat, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, liczy na 50% pomoc finansową od tego samorządu. 
Zmodernizowana droga połączy wykonany wcześniej odcinek w Michalinie z Somianką, przejdzie przez sam środek tej miejscowości tuż przed urzędem gminy i zakończy się za skrzyżowaniem w kierunku na Barcice. 
W ramach przebudowy drogi:
- zostanie wykonany most/przepust o konstrukcji stalowej, 
- wybudowane i zmodernizowane zostaną ścieżki rowerowe oraz chodniki, 
- powstaną dwa przystanki autobusowe (w tym jeden z zatoką autobusową), 
- wykonana zostanie nowa organizacja ruchu, 
- usunięte zostaną kolizje z instalacją teletechniczną, energetyczną oraz wodociągową. 
W ramach projektu zastosowano rozwiązania uwzględniające wszystkich użytkowników, skierowane na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz segregację ruchu: ścieżki rowerowe i chodniki, wyznaczone przejścia dla pieszych.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Uczą się kochać i rozumieć Polskę

SOMIANKA: Uczą się kochać i rozumieć Polskę

Patriotyzmu trzeba uczyć, drążyć umysły młodych ludzi, mówić, że nic nie jest łatwe, że trzeba być czujnym i bronić polskości. Wiedzą o tym nauczyciele i wychowawcy w ZS w Woli Mystkowskiej i PSP w Ulasku, którzy podjęli się szlachetnego zadania zaznajomienia młodzieży z wciąż nieznaną historią ich miejscowości w ramach projektu „Turystycznym szlakiem”. Dziś druga część sprawozdania z realizacji tego projektu.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zbliża się Wielkie Grzybobranie

DŁUGOSIODŁO: Zbliża się Wielkie Grzybobranie

Gmina Długosiodło i Lasy Państwowe już po raz 15. zapraszają na Wielkie Grzybobranie: 10 września, plac targowy w Długosiodle.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jesteśmy w stanie to uchylić

ZABRODZIE: Jesteśmy w stanie to uchylić

Sprawa sortowni odpadów w Mostówce nadal bulwersuje osoby, obawiające się o wpływ zakładu na środowisko naturalne i komfort życia mieszkańców. Mimo że starostwo powiatowe wydało pozwolenia i niedawna kontrola nie wykazała zgłaszanych nieprawidłowości, przeciwnicy zakładu wytykają uchybienia w tej sprawie.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 70. urodziny biblioteki (foto)

BRAŃSZCZYK: 70. urodziny biblioteki (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku w 2019 roku świętuje 70. urodziny. Z tej okazji wójt Wiesław Przybylski złożył na ręce dyrektor biblioteki Marty Gołębiewskiej kwiaty i życzył powodzenia przy realizacji kolejnych projektów. – Drodzy Goście, dziękujemy, że byliście z nami w tym tak bardzo ważnym dla Biblioteki i jej pracowników dniu – podkreśliła pani dyrektor. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku