SOMIANKA: Ogrody światła i inne atrakcje (foto)

Powiat

SOMIANKA: Ogrody światła i inne atrakcje (foto)

13.02.2019
autor: GOK w Somiance
Tegoroczne ferie minęły bardzo szybko i intensywnie. Pozostały po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i świetlice wiejskie przygotowały ciekawy program. O pierwszym tygodniu ferii już pisaliśmy, dziś o drugiej części. 
 
W drugim tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach z enkaustyki, podczas których tworzyły oryginalne pejzaże. Na zajęciach „Kuchnia molekularna” z pracownią zabawy i rozwoju MADU same produkowały żelki o smaku coca-coli i banana, które później ze smakiem degustowały.
Organizatorzy przygotowali też wyjazd dla młodszych dzieci i rodziców do Warszawy. Najpierw doskonałą zabawą dla uczestników okazał się Fun Park Digiloo, w którym gościły już po raz trzeci i który i tym razem nie zawiódł. Wielopoziomowe atrakcje, tunele, zjeżdżalnie, kulki, trampoliny, minirowerki. Dzieci miały możliwość się wyszaleć! Drugim punktem programu były Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie i spacery wśród świetlnych dekoracji.
Dzieciaki mogły mile spędzić czas też w GOK, bawiąc się w basenie z piłeczkami, czytając ciekawą książkę, uczestnicząc w warsztatach artystycznych, grając w tenisa stołowego lub wybierając gry interaktywne na Xbox lub komputerze.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Festyn rodzinny z disco polo

RZĄŚNIK: Festyn rodzinny z disco polo

Gmina zaprasza na festyn rodzinny w niedzielę 29 lipca do Rząśnika. Na targowicy w godz. 16.30 – 23 wiele będzie się działo. Od 19.00 scenę opanują znane zespoły disco polo.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

W gminnych eliminacjach 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które odbyły się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku, wzięło udział 38 recytatorów. W etapie powiatowym wystąpi 9 reprezentantów gminy, laureatów trzech pierwszych miejsc, uczniowie szkół w Komorowie, Porządziu, Rząśniku i Starym Lubielu.    
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Ku czci Obrońców Polski

RZĄŚNIK: Ku czci Obrońców Polski

Uroczystą Mszę św. w intencji Obrońców Polski poległych we wrześniu 1939 r. w niedzielę  4 września odprawił ks. proboszcz Wojciech Goryszewski w kościele w Nowym Lubielu. Na pobliskim cmentarzu tuż przy głównej bramie spoczywają trzej lotnicy – ppor. rez. Franciszek Bielecki, kpr. strzelec samolotowy Roman Stronczek i kpr. rez. Antoni Kucharczyk. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

Od 27 kwietnia nauczyciele z gminy Zabrodzie, którzy wyjeżdżają z uczniami do innej miejscowości na zawody sportowe, konkursy przedmiotowe lub w dni wolne od zajęć organizują konkursy na terenie szkoły, otrzymają wynagrodzenie  jak za  godziny ponadwymiarowe wg osobistej stawki zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być wyższe niż równowartość 4 godzin ponadwymiarowych.
zobacz więcej