SOMIANKA: Najlepsi matematycy w gminie (foto)

Powiat

SOMIANKA: Najlepsi matematycy w gminie (foto)

24.03.2017
autor: Opr. EB
Gminny konkurs matematyczny odbył 17 marca w Zespole Szkół  w Somiance. Rywalizowały dwuosobowe reprezentacje klas I, II i III dwóch gminnych gimnazjów, w Somiance i Woli Mystkowskiej.  Pierwsze miejsca w każdym z poziomów klas zajęli uczniowie ZS w Woli Mystkowskiej. 
Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków. Uczniowie pracowali nad rozwiązaniem otrzymanych zestawów zadań w dwuosobowych grupach.   
Najlepiej sobie z tym poradzili: kl. I – Magda Chmiel i Mateusz Dylak, kl. II – Hubert Ślubowski i Kuba Kamiński, kl. III – Aleksandra Kalinowska i Maciej Witkowski; wszyscy są uczniami ZS w Woli Mystkowskiej 
ZS w Somiance reprezentowali: kl. I – Szymon Szczesny i Kacper Zagumny, kl. II – Monika Kowalczyk i Kacper Piątek, kl. III – Patrycja Ferens i Weronika Szczesna.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta Andrzeja Żołyńskiego. – Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział – mówią organizatorzy. Konkurs przygotowała Katarzyna Krysiak.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

- Spotykamy się na samorządowej, rodzinnej wigilii, żeby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia, przełamać się opłatkiem – powitał licznie zebranych 19 grudnia w remizie mieszkańców, samorządowców i urzędników przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

Wójt Gminy Brańszczyk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Domu Kultury. Po zwolnieniu, przebywającej nadal na zwolnieniu lekarskim wieloletniej dyrektor GDK Marii Puścian, przez 3 miesiące p.o. dyrektor jest Monika Andrzejewska. Wybranemu w drodze konkursu kandydatowi wójt chce powierzyć stanowisko dyrektora na 3 lata. Kandydaci mogą zgłaszać się do 17 maja do godz. 15. Ogłoszenie o konkursie na stronie internetowej gminy zostało zamieszczone 9 maja. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przyjemne z pożytecznym (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przyjemne z pożytecznym (foto)

Dwa ciekawe spotkania odbyły przedszkolaki z Długosiodła. O zanieczyszczeniu powietrza rozmawiały z komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej. Świętowały też Dzień Pluszowego Misia.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku