SOMIANKA: Nadziei czas – spotkanie wigilijne (foto)

Powiat

SOMIANKA: Nadziei czas – spotkanie wigilijne (foto)

12.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz piąty wójt i Gminny Ośrodek Kultury zaprosili na spotkanie wigilijno-opłatkowe, w tym roku w niedzielę 10 grudnia do Publicznej Szkoły Podstawowej w Somiance. – Dziękujemy za to, że jesteście – zwrócił się do obecnych wójt. Dużo radości, dużo miłości życzył europoseł.
Wchodzących do szkoły witały uczennice, rozdające własnoręcznie upieczone i ozdobione świąteczne pierniczki. Wrażenie robiła  świąteczna dekoracja holu i hali , wykonana przez szkolną społeczność pod kierunkiem nauczycielek Beaty Wojtkowskiej i Sylwii Pachulskiej.
Mieszkańców i gości, wśród nich księży parafii z terenu gminy, sponsorów, dyrektorów szkół, powitała serdecznie dyrektor GOK Marzena Kuchta, podkreślając, że spotkanie wigilijno-opłatkowe powoli wpisuje się w tradycję gminy.
Widowiskowe, skłaniające do refleksji jasełka zatytułowane „Wigilijna ulica” przygotowały wraz z uczniami nauczycielki Grażyna Augustyniak, Agnieszka Dworecka i Teresa Nowosielska. Pokazano w nich różne formy obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. Często zdarza się, że zajęci przygotowaniem świąt, zapominamy o ich religijnych aspektach. Z przyjemnością słuchało się utalentowanych muzycznie i aktorsko młodych wykonawców.
Wójt Andrzej Żołyński pochwalił przygotowujących uroczystość, podziękował sponsorom, dyrektorom gminnych szkół. 
- Przede wszystkim dziękujemy za to, że tu jesteście – zwrócił się do zebranych. Życzył świąt pełnych radości i zdrowia.
Po czym z koncertem piosenek świątecznych i kolęd wystąpił kwartet żeński: Paulina Pawłowska, Katarzyna Ponichtera, Sylwia Wojewódzka i Ewa Zyśk. Zaśpiewały m.in. „Bóg się rodzi”, „Nie było miejsca dla ciebie”, „Jeden dzień w roku”, „Dzisiaj w Betlejem”, do śpiewu włączała się też publiczność.
Pod wrażeniem świątecznej atmosfery panującej na był honorowy wójt gminy, europoseł Jarosław Kalinowski. Złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne – dużo radości, dużo miłości. 
Świecę symbolizującą dobroczynność i solidarność z potrzebującymi zapalił wójt Andrzej Żołyński. Fragment Ewangelii św. Łukasza przeczytał ks. Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, modlitwę odmówił ks. proboszcz Wojciech Zyśk. Zebrani podzielili się opłatkiem, które roznosili wójtowie, obecny i honorowy.
Po podzieleniu się opłatkiem, zaproszono wszystkich do wigilijnych stołów, gdzie można było skosztować przepysznych wigilijnych potraw: barszczu z uszkami, postnej kapusty z grzybami i fasolą (przygotowanych przez panie kucharki ze szkoły w Somiance), ryb, ciast.
W hali rozstawione były stoiska, na których można było kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne – dochód z nich będzie przeznaczony na paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Świąteczne prezenty dla dzieci – znalazły swoje miejsce oczywiście przy choince – przynosili też mieszkańcy. aczki dostanie ok. 200 dzieci. 
Na hali umiejscowiono też punkt rejestracji dawców szpiku (do 55 lat); zarejestrowały się 4 osoby.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wzięli udział w festiwalu teatralnym

BRAŃSZCZYK: Wzięli udział w festiwalu teatralnym

Grupa miłośników zajęć teatralnych w Szkole Podstawowej w Porębie 23 października doczekała się premiery spektaklu „Nasze Miasto” Thorntona Wildera. Tym samym przystąpiliśmy po raz pierwszy i wzięliśmy udział w V edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu – „American Dream” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.  W tym roku festiwal poświęcono twórczości autorów amerykańskich. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje szkół gminnych. Rywalizowały w bieganiu, piłce nożnej, przeciąganiu liny i na torze przeszkód. Puchary wywalczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Białymbłocie oraz Gimnazjum w Brańszczyku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

Gościem ostatniej sesji był starosta Jerzy Żukowski. Zwrócił się o pomoc finansową w budowie odcinka długości 1,7 km drogi powiatowej, z Leszczydołu-Nowin do Porządzia. – Decyzja państwa, mam nadzieję, że będzie pozytywna – zwrócił się do radnych. W tej chwili pomoc w wys. 200 tys. zł zadeklarowało Nadleśnictwo Wyszków. Gmina Rząśnik i Powiat Wyszkowski miałyby dać po 900 tys. zł. I dofinansowanie w takiej wysokości radni przegłosowali. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Szczepienia przeciw wściekliźnie

ZABRODZIE: Szczepienia przeciw wściekliźnie

W gminie rozpoczęto doszczepianie psów przeciwko wściekliźnie. Za nie dopełnienie tego obowiązku przez właściciela grozi mu kara finansowa. 
zobacz więcej
Zitcom