SOMIANKA: Musimy działać (foto)

Powiat

SOMIANKA: Musimy działać (foto)

28.02.2020
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Szczuka
W gminie Somianka działa tylko jeden klub sportowy – WKS Mystkówiec. Niestety, nie ma swojego boiska. Gmina podejmowała próby, by pozyskać pieniądze, ogłaszała przetargi na wykonanie inwestycji, ale do realizacji nie doszło. Gdy zmieniły się władze klubu, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. W lutym rozpoczęły się prace. – Chcemy doprowadzić boisko do stanu, żeby trenować i rozgrywać mecze– zapowiada prezes WKS Mystkówiec Mateusz Gołębiowski. – Nie będziemy się murawy wstydzić.
 
Jednak obecnie teren nie wygląda dobrze.  – Zaczęliśmy sprzątać po zimie – relacjonuje Mateusz Gołębiowski. – Nawieźliśmy ziemi, wytyczyliśmy boisko. Wjedzie tam maszyna spulchniająca ziemię. Mamy trawę. Murawę zrobimy we własnym zakresie. Chcemy ją doprowadzić do dobrego stanu. Ważne, żeby ją profesjonalnie pielęgnować. Nie będziemy się swojego boiska wstydzić. 
- Mamy dwóch dobrych ludzi – zdradza – którzy chcą pozostać anonimowi, zobowiązali się nam pomóc. 
Zarząd jest po rozmowie z wójtem Andrzejem Żołyńskim i przewodniczącym rady Krzysztofem Rakowskim. Obiecali pomoc. Gmina ma podłączyć wodę, prąd, zrobić szambo. Klub rozważa możliwość wykorzystania stojącego w pobliżu spichlerza, w nim zrobić szatnie. – Chcielibyśmy wykorzystać to, co jest, jak najszybciej – mówi prezes. 
– Jeszcze trenujemy na stadionie w Wyszkowie, ale nie ma tam dla nas miejsca. Chcemy mieć jak najszybciej swoje boisko. Planujemy stworzyć normalny klub, a w nim młodzieżowe grupy. Chcemy walczyć o awans. Musimy działać. 
Wójt mówi, że gmina nie zrezygnowała z budowy boiska, ma dokumentację i będzie składać wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie z projektu Sportowa Polska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

W budżecie inwestycyjnym gminy na 2017 rok, który wynosi 2.080.000 zł, priorytetem są drogi. – W tej chwili ponad 2 miliony przeznaczamy na projekty drogowe, poza drobnymi wodociągowymi czy projektowymi  - mówił na sesji 28 grudnia wójt Andrzej Żołyński. Dochody gminy wyniosą 22.888.621 zł, w tym: subwencje 8.891.484 zł (oświatowa – 5.851.846 zł, część wyrównawcza ogólnej – 2.988.056 zł, równoważąca – 51.582 zł), co stanowi 38,5% dochodów gminy, udział w podatku dochodowym: 2.969.331 zł, zadania zlecone 7.178.436 zł (31,4%), podatki lokalne i pozostałe: 627.870 zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: W krainie bajek (foto)

BRAŃSZCZYK: W krainie bajek (foto)

„Zabierz nas, zabierz do krainy bajek
Niezapomniany panie Andersenie.
Niechaj przez chwilę chociaż nam się zdaje,
Że może każde spełnić się marzenie”.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

Samorządowcy, sołtysi, przedstawiciele gminnych placówek i organizacji spotkali się 22 marca, by złożyć sobie wielkanocne życzenia. Świąteczny program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Dziadek z babcią mają święto (foto)

ZABRODZIE: Dziadek z babcią mają święto (foto)

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu dla swoich babć i dziadków, z okazji ich święta, przygotowały bardzo miłą, wzruszającą uroczystość. Wręczyły babciom i dziadkom laurki i kolorowe kwiatki wykonane z bibuły. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną