SOMIANKA: Można zgłaszać wnioski do nowego studium zagospodarowania przestrzennego

Powiat

SOMIANKA: Można zgłaszać wnioski do nowego studium zagospodarowania przestrzennego

28.10.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Gmina przystąpiła do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Somianka. Zainteresowani do 30 listopada mogą składać wnioski dotyczące studium.
Przedmiotem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego będzie obszar w granicach administracyjnych gminy Somianka. 
Zainteresowani do 30 listopada mogą składać wnioski dotyczące studium. Wnioski należy składać na piśmie w urzędzie gminy lub za pośrednictwem poczty (Somianka-Parcele 16B 07-203 Somianka). Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Złożone wnioski będzie rozpatrywał wójt.
Procedurę przystąpienia do sporządzenia studium zapoczątkowała uchwała podjęta przez radnych  31 sierpnia 2012 r. Został wyłoniony projektant – została nim Ewa Niebudek z Warszawy. Obecnie obowiązujące studium z 2002 r. jest już nieaktualne, zmieniło się w tym czasie wiele przepisów. 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Żebyśmy byli taką gminną rodziną

SOMIANKA: Żebyśmy byli taką gminną rodziną

Ostatnia w 2017 roku sesja rady gminy, odbywająca się 28 grudnia, była doskonałą okazją do złożenia życzeń na nowy 2018 rok. Przewodniczący rady życzył radnym i mieszkańcom realizacji postawionych celów i dobrych wzajemnych relacji, wójt – przede wszystkim zdrowia i żeby mieszkańców w gminie przybywało. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, organizowany przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, odbędzie się w sobotę 8 września na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Gminę Somianka będzie reprezentowało sołectwo Kręgi. Rozpoczęcie o 13.00. Gwiazdami festiwalu będą zespół Radioaktywny Świat z Gosią Andrzejewską i Enej.
zobacz więcej
SOMIANKA: W urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

SOMIANKA: W urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w Urzędzie Gminy w Somiance jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. - Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla Urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji – mówią urzędnicy. Co najważniejsze zarówno klient, jak i urząd nie będą ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

Nowym prezesem Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie został wybrany Arkadiusz Redlicki (na fot.). Dotychczasowy prezes i współzałożyciel Bractwa Andrzej Krzeczkowski zrezygnował z funkcji i członkostwa w Bractwie, ale nie ze współpracy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom