SOMIANKA: Kwestowali i licytowali (foto)

Powiat

SOMIANKA: Kwestowali i licytowali (foto)

14.01.2019
autor: Elżbieta Borzymek
W gminie Somianka podczas XXVII Finału WOŚP, w niedzielę 13 stycznia, zebrano 18.860,20 zł. 26 wolontariuszy zebrało do puszek 13.485, 20 zł. Z licytacji, którą jak co roku poprowadzili europoseł Jarosław Kalinowski, mieszkaniec Jackowa Górnego i jego przyjaciel Kazimierz Kowalski, śpiewak operowy, uzyskano 5.375 zł.  
Licytowane były rzeczy podarowane przez mieszkańców oraz urząd gminy, a także gadżety WOŚP. 
– Trochę nas ubyło – zauważył Jarosław Kalinowski, bo rzeczywiście sporo osób wyszło, gdy został ogłoszony werdykt i wręczone nagrody laureatom Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, a artyści Opery Kameralnej w Łodzi zaczęli śpiewać ostatni utwór „Żegnajcie, przyjaciele”. – Zostali ci z najgorętszymi sercami.
Podczas licytacji najwyższe kwoty osiągnęły: złote serduszko, podarowane, ja co roku przez Zakład Jubilerski „Asik” – 300 zł (cena wywoławcza 150 zł), dwa obrazy, przedstawiające Jackowo Dolne (Jana Nowaka i Marka Strójwąsa), podarowane przez Barbarę Polak – po 500 zł (za cenę wywoławczą kupił je Jarosław Kalinowski), kosze z żywnością podarowane przez pp. Rucińskich – zakupione po 550 zł (500 zł) przez europosła i Kazimierza Kowalskiego.
Dużym zainteresowaniem licytujących cieszyły się gadżety WOŚP: budzik 200 zł (cena wywoławcza 30 zł), koszulki różnych rozmiarów – 200 zł (30 zł), 100 zł (50 zł), 100 zł (30 zł), 80 zł (30 zł), 50 zł (20 zł), 60 zł (25 zł), dziecięce body 80 zł (30 zł), dwa kalendarze po 30 zł (20 zł), torba 50 zł (30 zł), notes 80 zł (40 zł), magnes i breloczek 50 zł (10 zł), zestaw do sztucznego oddychania 20 zł, breloczek 20 zł (5 zł). Obrazek z widokiem Barcic poszedł za 150 zł (30 zł). Dobrą cenę – 100 zł (50 zł) uzyskały nalewki, dwie butelki żurawinowej i jedna z czerwonej porzeczki, podarowane przez Jarosława Kalinowskiego. Zakupiono wszystkie przedmioty AGD ufundowane i przekazane przez Urząd Gminy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

Swoiste rekolekcje stanowiło Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpili mieszkańcy i pracownicy DPS, klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego – roku propedeutycznego w Urlach, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Można było je obejrzeć w dniach 8 – 12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Plecaki pełne uśmiechów (foto)

SOMIANKA: Plecaki pełne uśmiechów (foto)

8 września w obecności wójta Andrzeja Żołyńskiego grono dzieci z trzech placówek z terenu gminy Somianka otrzymało wyjątkowe prezenty od przedsiębiorcy Jerzego Szymańskiego – prezesa spółki Agro Handlowiec. Uroczyste wręczenie prezentów odbyło w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Niedziela w skansenie

BRAŃSZCZYK: Niedziela w skansenie

W niedzielne popołudnie Gminny Dom Kultury z inicjatywy sołtys Przyjm Agnieszki Szczygielskiej zorganizował dla mieszkańców tej miejscowości piknik rodzinny w Skansenie w Brańszczyku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

Z dniem 21 marca wójt Wiesław Przybylski zwolnił ze stanowiska zastępcy wójta Marka Zdziarstka. „Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie” – napisał wójt w zarządzeniu, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej 26 marca. Podano w nim dwie przyczyny zwolnienia. Pierwszą jest fakt, że Marek Zdziarstek nie zaprzestał działalności gospodarczej, a jedynie ją zawiesił. Drugą – „podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym”. Jak dowiedzieliśmy się od wójta, nie zamierza na razie powoływać nowego zastępcy.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom