SOMIANKA: Księgozbiór filii bibliotecznej przejmie szkoła

Powiat

SOMIANKA: Księgozbiór filii bibliotecznej przejmie szkoła

18.06.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Radni na sesji 27 maja zdecydowali o likwidacji Filii Bibliotecznej w Woli Mystkowskiej z dniem 31 sierpnia 2016 r. Księgozbiór filii zostanie przekazany do biblioteki szkolnej w Zespole Szkół w tej samej miejscowości. Mają na tym skorzystać czytelnicy, który będą mieli dogodniejszy dostęp do książek, bo biblioteka szkolna ma być dużej czynna. Sprzęt i wyposażenie filii przejmą GOK oraz ZS.
W uzasadnieniu uchwały napisano:  
Ograniczony czas pracy obecnej Filii i godziny otwarcia nie sprzyjają korzystaniu z Filii przez lokalną społeczność. Już obecnie wielu mieszkańców korzysta z biblioteki szkolnej. Ponadto Filia nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Po przeniesieniu zbiorów bibliotecznych w Zespole Szkół zostanie zatrudniony nauczyciel – bibliotekarz. Biblioteka będzie czynna codziennie w godzinach dogodnych dla mieszkańców. Wydłużone godziny pracy będą bardziej przystępne dla społeczności. W związku z tym mieszkańcy, korzystający obecnie z Filii, nie zostaną pozbawieni dostępu do literatury. Księgozbiór zosatnei przekazany do szkoły. Ponadto mieszkańcy mają możliwość korzystania ze zbiorów Biblioteki wchodzącej w skład gminnego Ośrodka Kultury w Somiance”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość