Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

Powiat

SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

12.07.2017
autor: opr. EB
Gmina zaprasza na Dożynki Gminne, by wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania 27 sierpnia na placu przy szkole w Kręgach. W ramach dożynek ogłasza konkursy „Wieniec dożynkowy” oraz „Nalewka tradycyjna” i „Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa zaprasza sołectwa i mieszkańców gminy Somianka. 
W konkursie na wieniec dożynkowy mogą uczestniczyć wieńce przygotowane przez sołectwa (osoby prywatne, Koła Gospodyń Wiejskich) z terenu Gminy Somianka. Komisja konkursowa, pięcioosobowa (złożona z przedstawicieli: Gminnego Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy i Rady Gminy), dokona oceny wieńców bezpośrednio po zakończeniu obrzędu dożynkowego na placu dożynkowym. 
Wszystkie zgłoszone do konkursu wieńce dożynkowe wezmą udział we Mszy Świętej, która odbędzie się na placu przy szkole w Kręgach. Każda delegacja wieńcowa powinna mieć  planszę z nazwą swojego sołectwa, a także zdjęcia z różnych etapów robienia wieńca (na aparacie lub telefonie). 
Więcej informacji: www.somianka.pl

... ciasto i nalewkę

Jak w latach poprzednich mieszkańcy gminy mogą też wziąć udział w konkursach: „Nalewka tradycyjna” oraz „Ciasta z przepisów babuni”. Ogłoszenie wyników nastąpi również 27 sierpnia podczas imprezy „Skarbnica przysmaków to nasza gmina – impreza dożynkowa V”. Ciasta i nalewki mogą przygotować osoby fizyczne, organizacje zrzeszone zarejestrowane i niezarejestrowane (np. Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie, rady kościelne, OSP itp.) z terenu gminy i zgłoszone do konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance do 21 sierpnia do godz. 16.
Zgłoszeni do konkursu przygotowują jedną próbkę nalewki, o pojemności nie mniejszej niż 500 ml lub jedną dużą blaszkę ciasta. Zobowiązani są do podania receptury wg której nalewka lub ciasto zostały sporządzone. Liczba zgłoszeń jest nieograniczona; 
Nalewki i ciasta konkursowe należy dostarczyć do godz. 13 w dniu dożynek w wyznaczone miejsce na placu przy szkole w Kręgach. Komisja konkursowa dokona oceny nalewek i ciast ok. godz. 15.  
Wszelkie informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, tel. 29 741 87 60.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość