SOMIANKA: Konkurs pięknego czytania

Powiat

SOMIANKA: Konkurs pięknego czytania

18.05.2016
autor: Celina Lewandowska
W Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej 9 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Czytanie jest moją pasją”.
Konkurs zorganizowała opiekunka biblioteki szkolnej, we współpracy z wychowawcami klas I - III szkoły podstawowej i polonistami. Celem konkursu była promocja książki i czytelnictwa, rozwijanie umiejętności odbioru literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz odkrywanie szkolnych talentów głośnego czytania. 
Do etapu szkolnego przystąpiło 16 uczestników. Uczniowie czytali na głos wybrane fragmenty lektur. Większość z nich potrafiła zaciekawić czytanym przez siebie tekstem.
Komisja konkursowa w składzie: Edyta Kwiatkowska – przewodnicząca, Bogumiła Rakowska, Elżbieta Kaczmarczyk brała pod uwagę poprawność czytania, płynność, dykcję i interpretację czytanego tekstu.
W kategorii najmłodszej wyróżniono: Kornelię Mróz z klasy II b, a w kategorii klas IV-VI zwyciężyła Julia Paź z klasy IV. Wśród gimnazjalistów wyróżniono Angelikę Krawczyk, która wraz z koleżanką Iwoną Czestkowską aktywnie pomagały przy organizacji konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy chętnie współpracują z opiekunami szkolnej biblioteki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom