SOMIANKA: Konkurs fotograficzny i rajd rowerowy

Powiat

SOMIANKA: Konkurs fotograficzny i rajd rowerowy

23.06.2020
autor: Elżbieta Borzymek
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza uczniów gminnych szkół do udziału w konkursie fotograficznym, a całe rodziny – na rajd rowerowy.

Konkurs fotograficzny
 
Konkurs „Pocztówka z gminy Somianka” polega na zrobieniu ciekawych zdjęć małej ojczyzny. Regulamin nie dopuszcza jedynie zdjęć z postaciami ludzi, natomiast mogą być fotografie przedstawiające krajobrazy, zwierzęta itp.  
Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, wykonane samodzielnie (wyklucza się prace tworzone wspólnie, współautorstwo). Dozwolone są fotografie czarno-białe, w sepii, kolorowe. Format prac: A4 (21cm x 29,7cm). Do swojej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko, wiek, miejscowość, telefon kontaktowy. Zdjęcia należy przesłać lub dostarczyć do GOK w wersji cyfrowej oraz wydrukowane. Należy załączyć oświadczenie o prawach autorskich załączone do regulaminu. 
Prace GOK przyjmuje do 17 lipca (piątek) do godz. 16. Rozstrzygnięcie konkursu – 22 lipca. Nagrodzone zdjęcia prezentowane będą na wystawie.  Bliższe informacje: GOK w Somiance, tel. 29 741-87-60. 
 
... i rajd rowerowy
 
Natomiast całą rodziną 25 czerwca (czwartek) można wziąć udział w rajdzie rowerowym. Jego uczestnicy spotkają się o 16.30 przy GOK w Somiance.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Szkoła wielu sukcesów (foto)

BRAŃSZCZYK: Szkoła wielu sukcesów (foto)

W Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku 2 czerwca świętowano 10-lecie nadania imienia szkole podstawowej i gimnazjum. Zaprezentowany program artystyczny przybliżał postacie patronów kard. Stefana Wyszyńskiego i Henryka Sienkiewicza. Bawiono się na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Na rok przed 100-leciem odzyskania niepodległości

BRAŃSZCZYK: Na rok przed 100-leciem odzyskania niepodległości

Gminne uroczystości 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 11 listopada w Brańszczyku. Po Mszy św. i złożeniu kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, odbył się Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem wójta. Wystąpiło 61 wykonawców.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Małe zainteresowanie wyborami sołtysów

RZĄŚNIK: Małe zainteresowanie wyborami sołtysów

Do 9 kwietnia odbyło się 21 sołeckich zebrań wyborczych. Mieszańcy wybrali 5 nowych sołtysów: w Wólce Folwark – Ryszarda Borka, Dąbrowie – Marzenę Borek,  Porządziu – Konrada Wykowskiego, Osinach – Renatę Ampulską, Rząśniku – Piotra Ćwika. Frekwencja na zebraniach jest niska (średnia 20%); najniższa w największym Rząśniku – 3%, najwyższa w maleńkich Osinach – 55%.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

Popołudniowym koncertem „Bal w operze. Opera czy operetka, która większa kokietka?” w sobotę 20 sierpnia rozpoczęły się Dni Długosiodła. Za sprawą artystów muzyków z Poznania uśmiech bardzo często gościł na twarzach przybyłych.
zobacz więcej