SOMIANKA: Koniec wakacji pełen wrażeń (foto)

Powiat

SOMIANKA: Koniec wakacji pełen wrażeń (foto)

21.09.2018
autor: Org.
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował na koniec wakacji dwudniowy, rodzinny wyjazd do Krakowa i Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze.
 
Pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży autokarem, odwiedziliśmy piękne miasto, jakim jest Kraków. Tam czekała pani przewodnik, która pokazała nam najważniejsze symbole miasta i w ciekawy sposób o nich opowiedziała. Zaczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia przy rzeźbie smoka wawelskiego, która zieje prawdziwym ogniem (zasilana jest gazem ziemnym). Zwiedziliśmy katedrę na Wawelu (przy wejściu do niej znajdują się kości, uznawane za szczątki smoka, które, jeśli spadną z łańcucha nastąpi koniec świata). Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie ruszyliśmy na rynek. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy słynnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich.
Drugi dzień spędziliśmy w „Energylandii”. To największy Park Rozrywki w Polsce, podzielony na kilka stref tematycznych – kolejki górskie, karuzele, zjeżdżalnie, amfiteatry, w których odbywają się zapierające dech w piersiach pokazy czy tarasy widokowe, z których można podziwiać panoramę parku – więc każdy znalazł coś dla siebie.
Nie zabrakło również atrakcji dla osób o mocnych nerwach, takich jak: Mega Coaster Hyperion, rollercoaster Mayan, Aztec Swing, Space Gun itp. Emocji było co niemiara, poziom adrenaliny wzrastał u wielu już tylko od patrzenia, a uczestnicy puentowali wyjazd słowami – było super, wracamy tu za rok.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Najważniejsi są dobrze przygotowani pedagodzy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Najważniejsi są dobrze przygotowani pedagodzy (foto)

Nauczyciele wszystkich gminnych szkół i przedszkoli spotkali się w piątek 20 października na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
zobacz więcej
SOMIANKA: Nowy sprzęt dla strażaków

SOMIANKA: Nowy sprzęt dla strażaków

Gościem na sesji 20 grudnia była dyrektor KRUS Joanna Bala (na fot.), także radna wojewódzka. Druhom Grzegorzowi Jeżowi i Sławomirowi Słomczyńskiemu, prezesowi jednostki OSP w Somiance podziękowała  za współpracę. – Jeżeli ja widzę, że są potrzeby OSP, a są, i to ogromne, staram się wspierać i pomagać – podkreśliła. Poinformowała, że udało się pozyskać z Funduszu Składkowego 8 tys. zł na zakup wyposażenia dla strażaków, m.in. radiotelefonu, kombinezonu i rękawic pszczelarskich do łapania rojów, flar ostrzegawczych, rękawic specjalnych. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

Projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rząśnik będzie wyłożony do publicznego wglądu od 8 lutego do 6 marca w urzędzie gminy w pokoju nr 10 w godz. 9-15. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie Studium odbędzie się 22 lutego o godz. 10. Uwagi do studium można składać do 10 kwietnia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Żegnaj! Mówię tobie (foto)

ZABRODZIE: Żegnaj! Mówię tobie (foto)

Po 20 latach istnienia Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu zamknęło swoje podwoje. 65 ostatnich gimnazjalistów pożegnało szkołę w środę 19 czerwca. – Nasze spotkanie ma charakter historyczny – zaznaczyła dyrektor Elżbieta Oleksiak.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom