SOMIANKA: Koncert w Popowie

Powiat

SOMIANKA: Koncert w Popowie

06.09.2016
autor: Organizatorzy
Koncert Dziecięcy  Chóru Katedralnego z Płocka Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpi w niedzielę 11 września o godz. 10.45 w Sanktuarium Matki Nadziei w Popowie Kościelnym, w odpust z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
Chór, który prowadzą Anna i Wiktor Bramscy, małżeństwo polskiego pochodzenia z Rygi, działa od 1998 r.  Wiktor Bramski  jest organistą w płockiej katedrze.  Wraz z małżonką, pasjonatką muzyki, postanowili założyć chór, początkowo chłopięcy, który  za aprobatę władzy duchowej diecezji płockiej zaczął odpowiadać za oprawę muzyczną liturgii w Bazylice Katedralnej. Państwo Bramscy za swoją pracę z chórem zostali uhonorowani tytułem Płocczan Roku 2000. W 2005 r. zdecydowali się poszerzyć chór o sekcję dziewczęcą, w wyniku czego nastąpiła zmiana nazwy chóru z Pueri Cantores Plocenses na Pueri et Puellae Cantores Plocenses. 
W lipcu 2016 r. w 13. edycji China International Chorus Festival w Pekinie chór z Płocka w kategorii głosów równych od 13 do 18 lat zdobył nagrodę I klasy, stając się jednym wśród blisko 20 najlepszych z 268 chórów biorących udział w konkursie! Ponadto wystąpił z koncertem w Beijing Concert Hall w Pekinie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom