SOMIANKA: Koncert w Niedzielę Papieską

Powiat

SOMIANKA: Koncert w Niedzielę Papieską

12.10.2016
autor: www.somianka.pl
Uroczystość XVI Dnia Papieskiego pn. „Bądźcie świadkami miłosierdzia” odbyła się 9 października w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym. 
„Wyrusz w drogę!” Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania!
Idźmy naprzód z nadzieją! … Syn Boży, który z miłości do człowieka przyszedł na świat dwa tysiące lat temu, także dzisiaj prowadzi swoje dzieło: musimy mieć przenikliwy wzrok, aby je dostrzec, a nade wszystko wielkie serce, abyśmy sami stawali się jego narzędziami.
Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki” – tymi słowami rozpoczął się piękny i wzruszający niedzielny koncert. Utwory klasyczne (J. S. Bach „Aria z Suity D-dur”, C. Saint-Saens „Łabędź”, Gounod-Bach „Ave Maria”, G. Caccini „Ave Maria”) oraz ulubione pieśni św. Jana Pawła II (J. Zawitkowski „Abyśmy byli jedno”, J. Sykulski „Abba, Ojcze”, C. Gabarain „Barka”) w wykonaniu Małgorzaty Urbaniak (śpiew), Magdaleny Miłaszewskiej-Delimat (harfa) i Doroty Smolińskiej (wiolonczela) były ucztą dla duszy.
Po koncercie każdy mógł skosztować papieskich kremówek, ulubionych ciastek Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
Inicjatorami i organizatorami obchodów byli proboszcz ks. Remigiusz Stacherski i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom