SOMIANKA: Koncert w Niedzielę Papieską

Powiat

SOMIANKA: Koncert w Niedzielę Papieską

12.10.2016
autor: www.somianka.pl
Uroczystość XVI Dnia Papieskiego pn. „Bądźcie świadkami miłosierdzia” odbyła się 9 października w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym. 
„Wyrusz w drogę!” Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania!
Idźmy naprzód z nadzieją! … Syn Boży, który z miłości do człowieka przyszedł na świat dwa tysiące lat temu, także dzisiaj prowadzi swoje dzieło: musimy mieć przenikliwy wzrok, aby je dostrzec, a nade wszystko wielkie serce, abyśmy sami stawali się jego narzędziami.
Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki” – tymi słowami rozpoczął się piękny i wzruszający niedzielny koncert. Utwory klasyczne (J. S. Bach „Aria z Suity D-dur”, C. Saint-Saens „Łabędź”, Gounod-Bach „Ave Maria”, G. Caccini „Ave Maria”) oraz ulubione pieśni św. Jana Pawła II (J. Zawitkowski „Abyśmy byli jedno”, J. Sykulski „Abba, Ojcze”, C. Gabarain „Barka”) w wykonaniu Małgorzaty Urbaniak (śpiew), Magdaleny Miłaszewskiej-Delimat (harfa) i Doroty Smolińskiej (wiolonczela) były ucztą dla duszy.
Po koncercie każdy mógł skosztować papieskich kremówek, ulubionych ciastek Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
Inicjatorami i organizatorami obchodów byli proboszcz ks. Remigiusz Stacherski i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

Zwolnienia, przenosiny, likwidacja, nadmiar czy brak miejsca? Zapowiedziana reforma oświaty budzi zrozumiałe emocje w środowisku nauczycieli i samorządowców. Jednak poza ogólnymi zapowiedziami zmian nie ma aktów prawnych, regulujących szczegóły. Na wiele pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, a reforma wchodzi w życie od przyszłego roku szkolnego.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły w Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły w Brańszczyku (foto)

Ten dzień przejdzie do historii, pozostanie w sercach i pamięci uczestników. 100-lecie nauczania w Brańszczyku świętowała 24 maja cała społeczność szkolna, od przedszkolaków po gimnazjalistów, absolwenci, władze gminy, księża, zaproszeni goście. Był to dzień wspomnień i wzruszeń, ale także okazja do zaprezentowania się z jak najlepszej strony szkoły XXI wieku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Słodka niedziela (foto)

BRAŃSZCZYK: Słodka niedziela (foto)

Pierwszy miodowy festyn w skansenie w Brańszczyku odbył się w niedzielę 10 lipca. Impreza była bardzo udana. To był dzień pszczelarzy, otrzymali podziękowania za kultywowanie tradycji. Częstowano miodem i zachęcano do poznawania historii pszczelarstwa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

Gmina zaprasza na Dożynki Gminne, by wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania 27 sierpnia na placu przy szkole w Kręgach. W ramach dożynek ogłasza konkursy „Wieniec dożynkowy” oraz „Nalewka tradycyjna” i „Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa zaprasza sołectwa i mieszkańców gminy Somianka.
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Akademia Humanistyczna
Mrówka lipiec 2017
fotobudka star