SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

Powiat

SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

01.09.2016
autor: Nasza Gmina Somianka
Słońce, plaża i uśmiechnięte buzie oraz miłe wspomnienia o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” pozostały 45 kolonistom z gmin Somianka i Zatory. Miejscem pobytu była malownicza miejscowość Chłapowo koło Władysławowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Kolory sportu”. 
W pierwszych dniach wybraliśmy się na spacer wąwozem Chłapowski Rudnik, odwiedziliśmy dom Rybaka z wieżą widokową, podziwialiśmy przepiękne, egzotyczne motyle, bawiliśmy się w Muzeum Iluzji, spacerowaliśmy Aleją Gwiazd Sportu.
Kiedy aura nie sprzyjała kąpieli w morzu, wyruszaliśmy na atrakcyjne wycieczki. Świetnie bawiliśmy się w Ocen Parku we Władysławowie. Mnóstwo zabawy dostarczył dzieciakom pobyt w Sarbsku w Sea Parku, gdzie uczestniczyliśmy w karmieniu fok, zwiedzaliśmy Oceanarium Prehistoryczne, a na koniec wstąpiliśmy do kina emocji 5D, aby odważnie spojrzeć w oczy rekinowi. „Tarzan Park” był sprawdzianem zręczności szczególnie dla osób wysportowanych i odważnych. 
W kolejnych dniach zgłębialiśmy tajniki innych pomorskich miejscowości. W Nowęcinie koło Łeby byliśmy w Parku Dinozaurów, gdzie odbyliśmy fantastyczną przygodę, obcując z trójwymiarowymi gadami naturalnej wielkości. Odwiedziliśmy także wioskę indiańską, wstąpiliśmy do szeryfa, popróbowaliśmy złapać coś lub kogoś na lasso.
Odwiedziliśmy Gdańsk, spacerując Starówką podziwialiśmy architekturę miasta, wstąpiliśmy do Bazyliki Mariackiej, nie mogło zabraknąć spaceru po sopockim molo. Wisienką na torcie okazał się jednak wyjazd do Malborka, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki. Był też obowiązkowy rejs statkiem.
Korzystaliśmy z kąpieli w morzu, rozgrywaliśmy mecze w piłkę nożną, turniej tenisa stołowego, ćwiczyliśmy aerobik. 
Tematyka zajęć była bardzo różnorodna, m.in. rozwijanie i prezentacja umiejętności artystycznych, czynny udział w pogadankach dotyczących profilaktyki zdrowotnej. 
Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 700 zł na każdego uczestnika.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Wójt i 10 radnych

SOMIANKA: Wójt i 10 radnych

O stanowisko wójta ubiegali się dwaj kandydaci – na kolejną kadencję Andrzej Żołyński (40 lat, mieszkaniec Woli Mystkowskiej) – z KW Nasza Gmina Somianka oraz Mariusz Bryk (37 lat, mieszkaniec Ulasku) z KW PiS. Obecny wójt uzyskał 2112 głosów, jego kontrkandydat 781 głosów. Frekwencja w gminie Somianka była najwyższa – 65,16%. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: 60 lat razem

RZĄŚNIK: 60 lat razem

Jadwiga i Jan Kachlowie z Marianowa 15 lipca obchodzili uroczyście 60. rocznicę ślubu. Podczas Mszy św. w kościele w Nowym Lubielu, ks. proboszcz Wojciech Goryszewski wręczył im papieskie błogosławieństwo, o które, jak podkreślił, zabiegała dla nich córka Bożena. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

Przypomnijmy, że 1 sierpnia stanowisko zastępcy wójta objęła Elżbieta Paziewska, którą z początkiem roku wójt Wiesław Przybylski powołał na stanowisko sekretarza gminy. Konkurs na sekretarza gminy będzie ogłoszony nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zwolnienia stanowiska. Przez ten czas obowiązki sekretarza gminy będzie wykonywała zastępca wójta Elżbieta Paziewska. Jej wynagrodzenie wójt ustalił w wysokości 6.320 zł. Gdy była tylko sekretarzem, zarabiała 9.400 zł miesięcznie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Targi w soboty, nie w środy

SOMIANKA: Targi w soboty, nie w środy

Radni na sesji 19 czerwca po raz kolejny zajmowali się Targowiskiem „Mój Rynek” w Somiance. Targowisko zostało oddane do użytku w 2018 r., ale wciąż nie działa. Radni przegłosowali zmianę opłaty targowej oraz dnia targowego. – Jak marszałek nam już zaakceptuje wszystko, teraz i opłaty były zmieniane – mówił wójt – będziemy mogli z targowiskiem w końcu wystartować. Ale w sobotę, nie w środę. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane