SOMIANKA: Kartki z życzeniami dla bohaterów

Powiat

SOMIANKA: Kartki z życzeniami dla bohaterów

13.11.2019
autor: SP Jackowo Górne
Na przełomie września i października uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jackowie Górnym włączyli się w akcję „BohaterON – włącz historię!”. 
 
Jest to ogólnopolska kampania, która ma na celu upamiętnienie oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: „Pamięć – Edukacja – Pomoc”. W ramach tego projektu dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli tworzyli kartki z życzeniami oraz pisali listy do uczestników Powstania Warszawskiego. Powstałe prace (na fot.) zostały wysłane do wrocławskiej fundacji, za pośrednictwem której trafią do rąk bohaterów tamtych wydarzeń.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

Złote wesele, panowie z szampanem pośpieszcie co tchu. O, przyjaciele, sukcesów, pomysłów życzymy wam stu. Życia tak wiele, radości i smutku nie skąpił nam świat. Złote wesele, tak szybko strzeliło 50 nam lat – z wigorem i poczuciem humoru, z którego słyną, śpiewali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu (panie i panowie) podczas swojego uroczystego jubileuszu, 31 maja.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Tomasz Krakowiecki (na fot.) na wrześniowej sesji przedstawił radnym sprawozdanie z realizacji zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości w gminie.  Osiągnięty poziom recyklingu wyniósł 17,55%, wymagane jest 16%. W 2015 r. w porównaniu do roku 2014 nastąpił wzrost o blisko 100 Mg odbieranych odpadów segregowanych. Niepokoją zaległości na koniec czerwca 2016 r. w opłatach podatku tzw. śmieciowego. Przetarg na odbiór odpadów obowiązuje do końca 2016 r., jeszcze w październiku ma być ogłoszone nowe postępowanie.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: To było dzieło podejmowane wspólnie (foto)

RZĄŚNIK: To było dzieło podejmowane wspólnie (foto)

- podkreślił biskup łomżyński Janusz Stepnowski, który przewodniczył uroczystej Mszy św. w niedzielę 6 października w kościele Parafii NMP Matki Kościoła w Rząśniku. Świętowano 25-lecie erygowania tej parafii, która wcześniej była częścią parafii w Porządziu.   
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Geniusze w akcji

DŁUGOSIODŁO: Geniusze w akcji

Rekrutacja do projektu „Uniwersytet Młodego Geniusza” została ukończona, trwają pierwsze zajęcia.
zobacz więcej
Zitcom