SOMIANKA: Jak komponować rabaty kwitnące? (foto)

Powiat

SOMIANKA: Jak komponować rabaty kwitnące? (foto)

12.10.2020
autor: GOK Somianka
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy z PZDR w Wyszkowie, reprezentowanym przez Panią Beatę Piwowarską, 8 października zorganizował szkolenie i pokaz pt. „Projektowanie i pielęgnacja ogrodów przydomowych – komponowanie rabat kwitnących”. 
 
Pani Beata stworzyła istny poradnik, jak dobierać rośliny do rabat i tworzyć z nich rabaty. Przedstawiła zasady projektowania i pielęgnacji ogrodów, doboru roślin oraz sprawdzone kompozycje roślinne do zadań specjalnych, takie, które można posadzić przy domu, w ogródku czy przy naszym GOKu. Po teorii przeszliśmy do praktyki, najpierw oczyszczaliśmy rabaty przy budynku, a później dosadziliśmy nowe rośliny: hortensje, wrzos i cebulki tulipana. 
Doskonała rabata powinna przyciągać wzrok kontrastowymi kolorami i intrygującym doborem kwiatów, utrzymując świeży wygląd przez cały sezon. Taki efekt uda się osiągnąć tylko dzięki planowaniu. Warto zestawić ze sobą rośliny, które kwitną w różnym czasie, aby rabata wyglądała efektownie zarówno wiosną, latem, jak i jesienią. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość