SOMIANKA: I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej w Kręgach (foto)

Powiat

SOMIANKA: I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej w Kręgach (foto)

29.05.2019
autor: Katarzyna Andruchewicz
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kręgach 23 maja zorganizowała przegląd piosenki angielskiej dla szkół prowadzonych przez stowarzyszenie „Przyjazny Krąg”. 
 
W imieniu społeczności szkolnej, uczestników konkursu i ich opiekunów powitała Katarzyna Andruchewicz, nauczycielka języka angielskiego. Uczennica klasy V Amelia Sztorc wcieliła się w rolę prowadzącej.
Do konkursu przystąpiło 21 uczestników ze szkół w Kręgach, Olszance i Łosinnie, pod opieką nauczycielek Katarzyny Andruchewicz, Ewy Pawłowskiej i Pauliny Szymanik.
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Każdy występ wywoływał aplauz publiczności. Utwory były różnorodne; dynamiczne i radosne, ale też nastrojowe i nostalgiczne.
 
Po długich i burzliwych obradach jury ogłosiło nazwiska laureatów:
klasy I-III: I miejsce – duet Oliwia Polak i Oliwia Świercz (Łosinno), II – Natalia Leja (Olszanka), III – duet Blanka Czuper i Zuzanna Szczerba (Kręgi);
klasy IV-VI: I – Weronika Gołdys (Olszanka), II – Jakub Zawadzki (Kręgi), III – Julia Rogulska (Olszanka);
klasy VII-VIII: I – Małgorzata Szurawska (Kręgi), II – Agnieszka Gołdys (Olszanka), III – Natalia Rogulska (Olszanka), wyróżnienie Klaudia Zawadzka (Kręgi).
 
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy upominki ufundowane przez sponsorów. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Atmosfera panująca podczas konkursu była niezwykle przyjazna, a koncentracja uczestników niespotykana. Mamy nadzieję, że te niezwykłe chwile zostaną z uczestnikami na dłużej, a ich talenty wokalne rozwiną się.
 
***
Z całego serca dziękuję naszym sponsorom za zapewnienie środków finansowych i nagród rzeczowych dla uczestników przeglądu, firmom: Coca Cola HBC Polska,  Quad Graphics Europe i Salonowi Fryzjerskiemu „Inez” Anna Mróz, a także stowarzyszeniu „Przyjazny Krąg” za wsparcie finansowe i organizację naszego przeglądu. Mam tym samym nadzieję na owocną współpracę w przyszłości. Dziękuję również pani dyrektor Elżbiecie Walaszczyk oraz koleżankom, paniom Marcie Wasilewskiej, Elżbiecie Końskiej i Lenie Smykli, za wsparcie przy organizacji tego wydarzenia
Katarzyna Andruchewicz
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Jubileusze małżeńskie (foto)

ZABRODZIE: Jubileusze małżeńskie (foto)

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” parom zameldowanym na terenie gminy, które przeżyły wspólnie 50 lat, wójt Tadeusz Michalik wręczył w sobotę 13 października. Na uroczystości wyróżniono też pary, które przeżyły razem 60 lat. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wakacyjna Akademia Bibliomaniaka (foto)

BRAŃSZCZYK: Wakacyjna Akademia Bibliomaniaka (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla uczniów szkół podstawowych dwutygodniowe zajęcia pod hasłem „Wakacyjna Akademia Bibliomaniaka”. Z oferty Biblioteki Głównej i Filii Bibliotecznych skorzystało 70 dzieci. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym i szarlotka

RZĄŚNIK: Naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym i szarlotka

W PSP im. Jana Pawła II w Bielinie 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowali prezentacje o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanad, a ich mamy typowe dla tych krajów smakołyki.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Hubertus 2019 (foto)

BRAŃSZCZYK: Hubertus 2019 (foto)

...odbył się w pięknej jesiennej scenerii, w sobotę 5 października, w Brańszczyku. Podczas przejazdu głównymi ulicami miejscowości można było podziwiać, jak wielu wspaniałych jeźdźców i koni przybyło. Ich niezwykłe umiejętności zachwyciły obserwatorów poszczególnych konkurencji. Szablę Najnerta, główną nagrodę w zawodach kawaleryjskich, zdobył Daniel Pietrzak. W gonitwach za lisem zwyciężyli Aneta Rostek i Jarosław Żmuda,w skokach na potęgę – Olga Wyszyńska.    
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom