SOMIANKA: Ground Golf o Puchar Wójta (foto)

Powiat

SOMIANKA: Ground Golf o Puchar Wójta (foto)

11.09.2020
autor: GOK Somianka
III Turniej Kwalifikacyjny Ground Golfa o Puchar Wójta Gminy Somianka został rozegrany 6 września na boisku przy Szkole Podstawowej w Somiance. Nagrody zwycięzcom wręczył wójt Andrzej Żołyński.
 
Ground Golf to japońska gra dla każdego. „Jest tak łatwy, że każdy może grać, tam gdzie chce!” Nie musisz być szczególnie uzdolniony, żeby grać w Ground Golf. Musisz tylko wiedzieć, kiedy się skupić, kiedy użyć siły i jak dostosować swój zamach. Zasady są równie proste” W Polsce zaczęto grać w 2015 roku.
Do rozgrywek w Somiance zgłoszonych zostało 45 osób.

Zwycięzcami w turnieju zostali:
I miejsce – Witold Gaworski,
II – Mieczysław Łuczyński,
III – Halina Krogulska,
IV miejsce zajął Mirosław Rogaliński (sołtys z Gminy Somianka, który po raz pierwszy uczestniczył w turnieju ground golfa) oraz ex aequo Wiktor Gierus.
Piąty był Tadeusz Cybula.
Na miejscu szóstym ex aequo uplasowali się Erdenechimeg Nomondalai, Bożena Wasik oraz Tavkhi Tgogtsaikhan.

Hole in one (trafienie do dołka pierwszym uderzeniem) w Somiance:
1. Halina Krogulska,
2. Batsukh Surenjaw,
3. Bożena Wasik,
4. Ermuun Nasanbat,
5. Tavkhi Tsogtsaikhan.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Szkody spowodowane suszą

RZĄŚNIK: Szkody spowodowane suszą

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy na terenie całego województwa mazowieckiego, istnieje możliwość składania wniosków przez rolników o oszacowanie szkód spowodowanych suszą. Zainteresowani rolnicy proszeni są o składanie wniosków do Urzędu Gminy Rząśnik do 10 lipca (wtorek). 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie dla młodych geniuszy

DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie dla młodych geniuszy

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w projekcie „Uniwersytet Młodego Geniusza”. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Po raz pierwszy w gminie

RZĄŚNIK: Po raz pierwszy w gminie

Niedawno pisaliśmy o projekcie „Profilaktyczne Laboratorium”, realizowanym w gminach Długosidło i Rząśnik. Ponieważ to program skierowanych do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, postanowiliśmy podać więcej informacji. Może w ten sposób jeszcze bardziej zachęcić do udziału w projekcie i proponowanych formach pomocy.
zobacz więcej
SOMIANKA: Rowerami, by pokłonić się Jasnogórskiej Pani (foto)

SOMIANKA: Rowerami, by pokłonić się Jasnogórskiej Pani (foto)

W niedzielę 4 sierpnia po Mszy św. o godz. 9 wyruszyła, już siódma, Popowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Ponad 30 uczestników 8 sierpnia, po przejechaniu blisko 350 km, dotarło do Częstochowy (na fot). „Jesteśmy coraz bliżej naszej Orędowniczki. Matko Boska, prosimy, prowadź nas tylko prostymi ścieżkami. Chwała Panu za dobrych ludzi” – napisali na facebooku pątnicy, którzy zdjęciami i wpisami na gorąco relacjonowali swoją drogę, swoje uczucia i przeżycia.
zobacz więcej