SOMIANKA: Ekościeżka powstanie w Popowie

Powiat

SOMIANKA: Ekościeżka powstanie w Popowie

29.07.2019
autor: opr. EB
Ścieżka edukacyjno-ekologiczna powstanie na terenie Ośrodka Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Jej budowę dofinansuje w kwocie 71.620 zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakończenie inwestycji, która w sumie ma kosztować 80.420 zł, planowane jest na koniec września. Eko-ścieżka ma uczyć korzystające z niej dzieci szacunku do natury.
 
W Ośrodku Caritas w Popowie, leżącym na terenie Puszczy Białej i Natura 2000, zbudowana zostanie ekościeżka długości 120 m. Jej częścią będzie 20-metrowa ścieżka sensoryczna (chodzenie po niej rozwija u dzieci motorykę, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory, zapewnia wrażenia dotykowe i pozwala rozwinąć wyobraźnię dotykową). Zamontowanych zostanie 18 terenowych pomocy edukacyjnych: 6 tablic, 3 ławostoły, jeden multilabirynt oraz 8 gier. Staną też 3 zestawy koszy do segregacji śmieci. 
- Ekościeżka będzie kolejną atrakcją na terenie naszego ośrodka. Chcemy, aby korzystające z niej dzieci nauczyły się doceniać środowisko naturalne z jego fauną i florą, zwracały uwagę na zagrożenia środowiska, wychowywały do odpowiedniego zachowania podczas pobytu w lesie, na łonie natury – mówi ks. Paweł Rokicki, kierownik Ośrodka Caritas.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom