SOMIANKA: Dzień Ziemi z Mrówką

Powiat

SOMIANKA: Dzień Ziemi z Mrówką

08.05.2017
autor: SP w Ulasku
Międzynarodowy Dzień Ziemi na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku.
Przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły biorą udział w proekologicznych zbiórkach makulatury, plastikowych nakrętek czy elektrośmieci. Dbanie o czystość najbliższego otoczenia, sprzątanie terenu wokół szkoły, wyrabia w dzieciach właściwe zachowania względem środowiska.
Tegoroczne obchody Dnia Ziemi zwieńczone zostały akcją sadzenia ozdobnych krzewów. Nasze przedsięwzięcie zostało wsparte przez sklep PSB - Mrówka z Wyszkowa. Otrzymaliśmy potrzebne materiały do wykonania nasadzeń. 
Dzień Ziemi to doskonała okazja do tego, żeby choć przez chwilę zastanowić się nad swoim wpływem na planetę, na której żyjemy.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

Nie tylko Brańszczyk, ale i od niedawna Poręba mają skansen. Został oddany do użytku i poświęcony 16 czerwca. Otrzymał imię księdza Jerzego Dąbrowskiego, przez 22 lata (1960-82) proboszcza parafii w Porębie. Dlaczego właśnie jego imię? Bo był twórcą pierwszego w Porębie skansenu, który został otwarty w starej dzwonnicy 30 kwietnia 1972 roku. Poza tym ksiądz był bardzo ciekawą postacią, sam poświęcił się „gromadzeniu tego wszystkiego, co świadczy o historii tego regionu”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wspaniała frajda!

BRAŃSZCZYK: Wspaniała frajda!

Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zorganizował 20 lipca wycieczkę do Parku Linowego „Leśna Frajda” w Deskurowie. To naprawdę wspaniała frajda dla całej rodziny. Można tu przeżyć przygodę na wysokościach bez potrzeby specjalistycznego szkolenia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Podziękowali za codzienną troskę i miłość

RZĄŚNIK: Podziękowali za codzienną troskę i miłość

Gośćmi szkoły w Bielinie z okazji swojego święta byli babcie i dziadkowie uczniów. Dzieci co codzienną troskę i miłość podziękowały im wierszami, piosenkami oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję upominkami Tego samego dnia odbyła się tez szkolna choinka. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Tu mi dobrze (foto)

DŁUGOSIODŁO: Tu mi dobrze (foto)

Przemiłe niedzielne popołudnie, 11 czerwca, w dobrym towarzystwie słynnych kompozytorów i autorów piosenek, ale przede wszystkim utalentowanych mieszkańców gminy spędzili ci, którzy zdecydowali się skorzystać z zaproszenia na koncert „Tu mi dobrze” w Centrum Kultury. Zaprezentowali się instrumentaliści i wokaliści, od maluchów po seniorów.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom