SOMIANKA: Dożynki powiatowe w Popowie Kościelnym

Powiat

SOMIANKA: Dożynki powiatowe w Popowie Kościelnym

10.07.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Dożynki Powiatowe w tym roku odbędą się w gminie Somianka na rynku w Popowie Kościelnym. Wspólne dziękowanie za zebrane plony zaplanowano w niedzielę 26 sierpnia. Gmina Somianka w związku tym ogłasza konkurs na wieniec dożynkowy. Do udziału zaprasza mieszkańców sołectw gminy. Zgłoszenia wieńców do 17 sierpnia.
 
Komisja konkursowa, wybierając najpiękniejsze wieńce dożynkowe, będzie brała pod uwagę 5 kryteriów (za każde 0-5 pkt): sposób wykonania, wartości artystyczne związane z kulturą wykonania wieńca dożynkowego, zachowanie elementów tradycyjnych, ogólny wyraz artystyczny,  poziom i styl wykonania. Przewidziane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas dożynek, 26 sierpnia.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.somianka.pl Bliższe informacje lub wyjaśnienia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, tel. 29 74 187 60.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

DŁUGOSIODŁO: Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

W niedzielę 15 lipca w Gminie Długosiodło obchodzony będzie Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W programie uroczystości:
zobacz więcej
SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbył się w sobotę 8 września 2018 r. na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Reprezentujące gminę Somianka sołectwo Kręgi zajęło dwa drugie miejsca. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Orkiestrowy rekord (foto)

DŁUGOSIODŁO: Orkiestrowy rekord (foto)

Około 15.700 zł udało się zebrać w niedzielę 13 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy pobili tym samym rekord orkiestrowych zbiórek.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

Z dniem 21 marca wójt Wiesław Przybylski zwolnił ze stanowiska zastępcy wójta Marka Zdziarstka. „Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie” – napisał wójt w zarządzeniu, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej 26 marca. Podano w nim dwie przyczyny zwolnienia. Pierwszą jest fakt, że Marek Zdziarstek nie zaprzestał działalności gospodarczej, a jedynie ją zawiesił. Drugą – „podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym”. Jak dowiedzieliśmy się od wójta, nie zamierza na razie powoływać nowego zastępcy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku