SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

Powiat

SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

11.09.2018
autor: Org.
IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbył się w sobotę 8 września 2018 r. na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Reprezentujące gminę Somianka sołectwo Kręgi zajęło dwa drugie miejsca. 
 
Siedem sołectw rywalizowało w trzech kategoriach: prezentacja stoiska, smaki, kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Kręgi. Jego mieszkańcy wywalczyli dwa II miejsca w kategoriach: prezentacja stoiska oraz smaki, kuchnia regionalna. Częstowali zupą grochową, bigosem, pyzami, kluskami śląskimi, serami, różnorodnymi pierogami, kaszą jaglaną, smalcem, zsiadłym mlekiem, czerwonym barszczem, zimnymi nóżkami, swojskimi wędlinami oraz domowymi wypiekami (ciastami, bułeczkami i chlebem) oraz różnymi sokami, nalewkami i konfiturami. Przez cały czas stoisko było oblegane przez uczestników imprezy. Dodatkowym atutem, docenionym przez jury, była dekoracja stoiska, osoba, która szydełkowała i wystawa jej prac, oraz sam wygląd gospodyń stoiska. Miały oryginalne, własnoręcznie wykonane naszyjniki i bransoletki. Na pochwałę zasłużyły również dzieci, które zaprezentowały się w programie artystycznym. Promowały gminę i sołectwo, mimo lekkiej tremy, z uśmiechem na ustach. Ich występ został przygotowany po okiem Elżbiety Końskiej oraz Sławomira Szurawskiego, który przygrywał na akordeonie.
Organizatorami Festiwalu były Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” i Gmina Jabłonna.
 
***
Wójt Gminy Somianka i mieszkańcy Sołectwa Kręgi składają serdeczne podziękowania tym, którzy wsparli sołectwo w festiwalu: Marii i Wiesławowi Bartosiakom, Bogumile i Markowi Rakowskim, Henryce i Andrzejowi Rucińskim – Zakłady Mięsne Somianka, Monice Grycz – sklep „Mandarynka” w Wyszkowie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia podwójnego II miejsca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

Wakacje, słońce, urokliwe widoki za oknem, beztroska… Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jest za co Bogu i ludziom dziękować (foto)

BRAŃSZCZYK: Jest za co Bogu i ludziom dziękować (foto)

Polska wieś już od dawna nie żyje tylko z rolnictwa i nie tylko rolnictwem. Kultywując tradycje, otwarta jest na współczesność. Nikt nie zatrzyma biegu historii, ale ważne, aby wraz z nadejściem nowego nie utracić wartości, które decydują o naszej kulturze i tożsamości – charakter współczesnych dożynek, podczas niedzielnego (3 września) gminnego święta plonów trafnie oddał wójt Mieczysław Pękul.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

Mieszkańcy DPS w Brańszczyku oraz ich rodziny i zaprzyjaźnione DPS-y  uczestniczyli 14 września w dwunastym już „Familijnym Pożegnaniu Lata”. Na ich ubraniach można było dostrzec różne motywy kwiatowe. Nie bez przyczyny – mieszkańcy, którzy w tym roku odwiedzili ogród botaniczny, są już teraz pewni: - U nas jest piękniej. Nawet nasza trawa jest bardziej zielona. Nie mówiąc o kwiatach. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: To wielkie wydarzenie, wielkie święto (foto)

DŁUGOSIODŁO: To wielkie wydarzenie, wielkie święto (foto)

We wtorek 27 lutego w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Długosiodle odbyła się konferencja popularnonaukowa, która zainaugurowała obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Licznie uczestniczyła w niej szkolna społeczność.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)