SOMIANKA: 10 kandydatów do komisji wyborczych

Powiat

SOMIANKA: 10 kandydatów do komisji wyborczych

30.11.-0001
autor: Elżbieta Borzymek
Termin zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych na Wybory Prezydenta RP upływa 10 kwietnia o godz. 16. Do południa 9 kwietnia w gminie Somianka 10 kandydatów do komisji wyborczych zgłosiły dwa komitety kandydatów na Prezydenta RP.
 
To komitety kandydatów na Prezydenta RP Mirosława Piotrowskiego i Romualda Starosielca.
7 kwietnia PKW przekazała informację o utworzonych 35 komitetach wyborczych kandydatów na Prezydenta RP. Warto wiedzieć, że wszystkie te komitety mogą zgłaszać kandydatów do komisji wyborczych, nawet jeśli nie zarejestrowały swoich kandydatów. Kandydat do komisji może też zgłosić się sam.
W gminie Somianka utworzono 6 stałych obwodów głosowania oraz odrębny obwód głosowania w Oddziale Zewnętrznym w Popowie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie (postanowieniem Komisarza Wyborczego w Ostrołęce II z 3 kwietnia br.). W przypadku głosowania korespondencyjnego będzie jedna komisja wyborcza w gminie.
- Pracujemy na obowiązujących przepisach prawnych, czyli Kodeksie Wyborczym i przepisach wykonawczych do niego – mówi sekretarz gminy Teresa Lipska. – Ustawa sejmu stanowiąca o tym, że wybory prezydenckie 2020 odbędą się w drodze głosowania korespondencyjnego, poszła do senatu, który ma 30 dni na ustosunkowanie się do niej i dopiero potem ustawa wróci do sejmu.
- To nie jest prawnie obowiązujący akt – zaznacza pani sekretarz. 
Kandydatami na Prezydenta RP obecnie są: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Szymon Hołownia (bezpartyjny), Robert Biedroń (Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Natomiast Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski i Paweł Tanajno, którzy złożyli podpisy tuż przed wymaganym terminem (26 marca godz. 24), znajdą się na kartach do głosowania, jeśli PKW zweryfikuje podpisy zebrane przez ich komitety wyborcze.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom