RZĄŚNIK: Zapisy na ferie w bibliotece

Powiat

RZĄŚNIK: Zapisy na ferie w bibliotece

07.02.2020
autor: opr. red.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśniku zaprasza na zajęcia podczas ferii w poniedziałki (10 i 17 lutego) i czwartki (13 i 20 lutego).
 
Zajęcia będą odbywały się w godz. 11-13. W poniedziałek 17 lutego i czwartek 20 lutego planowane są zajęcia z EDUKIDO (edukacyjne z klockami LEGO) o tematyce „Park Jurajski” czy też „Studio programu MasterChef Junior”.
Zapisy do 7 lutego w bibliotece w Rząśniku lub telefonicznie: 29 592-92-70.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dzierżawca poszukiwany

ZABRODZIE: Dzierżawca poszukiwany

Radni powiatowi wyrazili zgodę na dzierżawę w trybie bez przetargu nieruchomości w Dębinkach (zabytkowy dwór i przyległy teren) o powierzchni 15,27 ha na okres 10 lat. Roszczenia do tej nieruchomości mają spadkobiercy przedwojennych właścicieli, dlatego starostwo nie może jej sprzedać. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wybrali wariant zielony (foto)

ZABRODZIE: Wybrali wariant zielony (foto)

Drugie spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące budowy przez Polskie Sieci Energetyczne SA linii 400 kV na terenie gminy Zabrodzie odbyło się 20 listopada. Po pierwszym, bardzo emocjonującym lipcowym spotkaniu w Kicinach, wpłynęło 116 wniosków dotyczących planowanej inwestycji. Przedstawiciel wykonawcy poinformował, że z przedstawionych mieszkańcom trzech wariantów przebiegu trasy został wybrany wariant drugi, długości 1,4 km, przechodzący w okręgu Basinów.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

Tak zapewnia Wiesława Oleksiak, szefowa zabrodzkiego Koła Gospodyń Wiejskich, która wraz z innymi paniami wykonuje żniwny wieniec. Tradycja plecenia wieńców w Zabrodziu jest kultywowana od lat. Wytwory pracowitych i utalentowanych rąk gospodyń znajdują uznanie na uroczystościach dożynkowych również poza powiatem.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Atrakcyjny weekend

RZĄŚNIK: Atrakcyjny weekend

W najbliższy weekend mieszkańcy gminy nie powinni się nudzić. Parafia Rząśnik zaprasza w sobotę na rajd rowerowy, a gmina – na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i wspólną zabawę dzieci i dorosłych na Dzikim Zachodzie.
zobacz więcej
Zitcom