RZĄŚNIK: Wyścig kolarski w Rząśniku (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Wyścig kolarski w Rząśniku (foto)

18.05.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Klub Kolarski Legia 1928 oraz gmina zaprosili w niedzielę 14 maja do Rząśnika na V edycję Legia MTB Maraton. Wzięło w nim udział 73 kolarzy i kolarek w różnym bardzo wieku. Start i metę usytuowano na ulicy Spokojnej za targowicą. Urokliwa trasa wyścigu prowadziła głównie drogami trawiastymi, przez łąki. Nie zwiodła prawdziwie wiosenna pogoda.
Już  od 9.00 trwała akredytacja uczestników. O 11.00 wystartowało 33 zawodników, w tym 6 kobiet, na  dystansie MINI (runda 14 km). Już po ich stawieniu się na mecie, nastąpił start na dwa następne, dłuższe, dystanse: o 12.00 – na dystansie GIGA (4x14 km, łącznie 56 km) – 6 zawodników, w tym 1 kobieta, a chwilę potem, o 12.05 – na dystansie MEGA (3x14 km, 42 km) – 34 zawodników, w tym 3 kobiety.  
0 12.15 rozpoczęła się rywalizacja dzieci w wieku 4-6 lat. Na starcie stanęło dwóch małych kolarzy, jeden z nich jeszcze na rowerze na 4 kółkach. Obydwaj dali z siebie wszystko. Wygrał Paweł Bicki, drugi był  Szymon Tyszkiewicz.
Pogoda była piękna, a trasa wyścigu urokliwa. Prowadziła głównie drogami trawiastymi, przez łąki, niewielkie odcinki w terenie bagiennym, długi odcinek drogą szutrową, dwa mocniejsze podjazdy w wąwozie. Następnie: odcinki jazdy na trawersie, jazda drogą leśną oraz kilkaset metrów asfaltu. 
Ten wyścig to doskonała okazja do promocji gminy. Na stronie internetowej wyścigu  znalazł się zachęcający do odwiedzania gminy opis, charakteryzujący ją przede wszystkim jako oazę ciszy, spokoju i pięknej przyrody: „Uroki doliny rzeki Narew, piękne lasy Puszczy Białej pełne grzybów, jagód i wszelkiej zwierzyny, przy jednoczesnej bliskości stolicy sprawiły, że Rząśnik już teraz chętnie odwiedzają turyści. Wielu ma tu swoje działki letniskowe. Są też i tacy, którzy opuścili wielkomiejskie przestrzenie, by tam zamieszkać!”  By naocznie przekonać się o niezwykłym uroku tego miejsca,  można też obejrzeć film (również umieszczony na stronie  http://legia-mtbmaraton.pl).
Na dystansie MINI zwyciężyli: Justyna Franas z LKK Start Tomaszów Maz. i Eryk Zalewski z MAYERSPORT BOKSERSKA AUTOSERWIS, na dystansie MEGA: Katarzyna Lesiak TS MERAN i Robert Zalewski MAYERSPORT BOKSERSKA AUTOSERWIS, na dystansie GIGA: Aleksandra Zasada z CLEAR BIKE TEAM oraz Paweł Pięta z RAFAKO ORBEA MTB TEAM.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

Gminy muszą zakupić przezroczyste urny wyborcze. Na ten cel dostają dotację z budżetu państwa. Gmina Somianka zamawia 10 urn, wszystkie dla obwodów głosowania powyżej 750 wyborców. Przeprowadza rozeznanie cenowe dotyczące ich dostawy. Gotowe urny muszą dotrzeć do gminy do 20 sierpnia. Oferty firmy mogą składać do 20 lipca.
zobacz więcej
ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

Po raz drugi w Kicinach odbyły się „Jagodowe żniwa za brodem”, sympatyczna impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, na której można było przyjemnie spędzić niedzielny czas. Były występy dzieci, konkursy, pokazy jazdy konnej, występy zespołów muzycznych. Największą publiczność przyciągnęła gwiazda wieczoru – zespół Enej.
zobacz więcej
SOMIANKA: Na festiwalu sołectw (foto)

SOMIANKA: Na festiwalu sołectw (foto)

VII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w minioną sobotę w Dąbrówce. Organizatorami była Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" i Gmina Dąbrówka. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Barcic.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017