RZĄŚNIK: Wyścig kolarski w Rząśniku (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Wyścig kolarski w Rząśniku (foto)

18.05.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Klub Kolarski Legia 1928 oraz gmina zaprosili w niedzielę 14 maja do Rząśnika na V edycję Legia MTB Maraton. Wzięło w nim udział 73 kolarzy i kolarek w różnym bardzo wieku. Start i metę usytuowano na ulicy Spokojnej za targowicą. Urokliwa trasa wyścigu prowadziła głównie drogami trawiastymi, przez łąki. Nie zwiodła prawdziwie wiosenna pogoda.
Już  od 9.00 trwała akredytacja uczestników. O 11.00 wystartowało 33 zawodników, w tym 6 kobiet, na  dystansie MINI (runda 14 km). Już po ich stawieniu się na mecie, nastąpił start na dwa następne, dłuższe, dystanse: o 12.00 – na dystansie GIGA (4x14 km, łącznie 56 km) – 6 zawodników, w tym 1 kobieta, a chwilę potem, o 12.05 – na dystansie MEGA (3x14 km, 42 km) – 34 zawodników, w tym 3 kobiety.  
0 12.15 rozpoczęła się rywalizacja dzieci w wieku 4-6 lat. Na starcie stanęło dwóch małych kolarzy, jeden z nich jeszcze na rowerze na 4 kółkach. Obydwaj dali z siebie wszystko. Wygrał Paweł Bicki, drugi był  Szymon Tyszkiewicz.
Pogoda była piękna, a trasa wyścigu urokliwa. Prowadziła głównie drogami trawiastymi, przez łąki, niewielkie odcinki w terenie bagiennym, długi odcinek drogą szutrową, dwa mocniejsze podjazdy w wąwozie. Następnie: odcinki jazdy na trawersie, jazda drogą leśną oraz kilkaset metrów asfaltu. 
Ten wyścig to doskonała okazja do promocji gminy. Na stronie internetowej wyścigu  znalazł się zachęcający do odwiedzania gminy opis, charakteryzujący ją przede wszystkim jako oazę ciszy, spokoju i pięknej przyrody: „Uroki doliny rzeki Narew, piękne lasy Puszczy Białej pełne grzybów, jagód i wszelkiej zwierzyny, przy jednoczesnej bliskości stolicy sprawiły, że Rząśnik już teraz chętnie odwiedzają turyści. Wielu ma tu swoje działki letniskowe. Są też i tacy, którzy opuścili wielkomiejskie przestrzenie, by tam zamieszkać!”  By naocznie przekonać się o niezwykłym uroku tego miejsca,  można też obejrzeć film (również umieszczony na stronie  http://legia-mtbmaraton.pl).
Na dystansie MINI zwyciężyli: Justyna Franas z LKK Start Tomaszów Maz. i Eryk Zalewski z MAYERSPORT BOKSERSKA AUTOSERWIS, na dystansie MEGA: Katarzyna Lesiak TS MERAN i Robert Zalewski MAYERSPORT BOKSERSKA AUTOSERWIS, na dystansie GIGA: Aleksandra Zasada z CLEAR BIKE TEAM oraz Paweł Pięta z RAFAKO ORBEA MTB TEAM.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku