RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

11.05.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę 6 maja w Komorowie. To szczególny dzień dla miejscowej jednostki OSP, bo otrzymała kluczyki do długo wyczekiwanego samochodu strażackiego. Była to też okazja, by uhonorować strażaków za ich postawę i służbę. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Eugeniusz Machnowski, srebrny – dh Mariusz Chodyna.  
Po Mszy św. o godz. 11 w kościele w Pniewie, strażacy przejechali do Komorowa, przed strażnicę OSP. Na czele, na sygnale, jechał zakupiony przez gminę (za 20 tys. zł) dla OSP Komorowo, udekorowany wstęgami i balonami, samochód strażacki.  Okazją do spotkania w Komorowie druhów z terenu gminy i zaprzyjaźnionych jednostek w Cieńszy i Pniewie był więc nie tylko dzień św. Floriana, patrona strażaków, ale także poświęcenie samochodu i wręczenie do niego kluczyków. – Łączymy te uroczystości – mówił wójt Paweł Kołodziejski. Wyraził radość, że są obecni: ks. proboszcz Stanisław Mariański, zastępca komendanta Powiatowego PSP Marek Krzyżański, przewodniczący rady gminy Krzysztof Soliwoda, wójt sąsiedniej gminy Zatory Grzegorz Falba, dyrektor szkoły Ewa Kłos, Stanisław Szczerba, gminny prezes OSP i oczywiście sami strażacy. Wagę uroczystości podkreśliła obecność pocztów sztandarowych: PSP w Komorowie oraz jednostek OSP.
Wójt przyznał, że strażacy z Komorowa mocno go naciskali, by w końcu gmina zakupiła dla nich samochód. – Mimo że samochód nie jest za wielkie pieniądze, ale radość jest taka , jakby był za 2 miliony – nie krył zadowolenia Paweł Kołodziejski. Samochód poświęcił ks. proboszcz Stanisław Mariański.  
Prezes OSP w Komorowie Jan Karasiewicz podziękował władzom gminy i radnym za zakup samochodu. – Jestem przekonany, że będzie dobrze wykorzystany – zapewnił.
Z okazji Dnia Strażaka Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: medal złoty – dh Eugeniusz Machnowski, srebrny – dh Mariusz Chodyna, brązowe – druhowie: Adam Gaszczyński, Andrzej Borek, Arkadiusz Bielecki, Bogdan Sochaczewski. 
Odznaką Strażak Wzorowy zostali wyróżnieni druhowie: Damian Murza, Łukasz Murza, Marcin Liśkiewicz, Piotr Liśkiewicz, Michał Dawicki, Jacek Decewicz, Patryk Todorowski, Kamil Piotrowski, Tomasz Mróz, Damian Sochaczwski, Albert Wiśniewski, Damian Ciszewski.
- Dziękuję za odznaczenie, to dla nas duże wyróżnienie – dziękował reprezentant odznaczonych. – Jestem przekonany, że będzie dla nas jeszcze większą mobilizacją do społecznej służby dla mieszkańców. 
Miłym akcentem było złożenie życzeń i wręczenie kwiatów solenizantom Stanisławom – ks. proboszczowi Mariańskiemu i komendantowi gminnemu OSP Szczerbie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane