RZĄŚNIK: Wójt zarobi mniej

Powiat

RZĄŚNIK: Wójt zarobi mniej

03.07.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów, radni na sesji 26 czerwca zmniejszyli wójtowi Pawłowi Kołodziejskiemu miesięczne wynagrodzenie. Od 1 lipca będzie pobierał wynagrodzenie w wys. 10.180 zł (miał 11.780 zł).
 
W związku z tym, że maksymalnie wójt w gminie do 15 tys. mieszkańców może od 1 lipca pobierać wynagrodzenie zasadnicze w wys. 4700 zł (było 5.900 zł), a wójt miał 5.700 zł, zmieniły się pozostałe składniki jego wynagrodzenia i zarobi mniej o 1600 zł:
 
- wynagrodzenie zasadnicze 4.700 zł (miał 5.700 zł)
- dodatek funkcyjny 1900 zł (bez zmian)
- dodatek specjalny 2.640 zł (było 3040 zł),
- dodatek stażowy 940 zł (było 1140 zł). 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle w tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w każdej grupie odbywały się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
zobacz więcej
ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

O stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego na ostatniej sesji rady gminy mówił powiatowy lekarz weterynarii Paweł Edmund Matey (na fot.). – Jeśli chodzi o sprawy weterynaryjne, gmina Zabrodzie miała dobry rok – ocenił. – Nie było żadnej choroby zwalczanej z urzędu. Odniósł się też do zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF). – To jest sprawa bardzo dynamiczna – stwierdził.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Budowa przydomowych oczyszczalni

RZĄŚNIK: Budowa przydomowych oczyszczalni

W przetargu na budowę 55 lokalnych, biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków oferty złożyło 5 firm. Radni zdecydowali o zaciągnięciu pożyczki na realizację inwestycji.
zobacz więcej
SOMIANKA: Autobusy nie wjeżdżają do Popowa Kościelnego

SOMIANKA: Autobusy nie wjeżdżają do Popowa Kościelnego

Nasza czytelniczka skarży się, że Popowo Kościelne od lat ma bardzo słabą komunikację autobusową. W ostatnich dniach sytuacja jeszcze się pogorszyła. Poinformowała o tym wójta i poprosiła o interwencję. Problemem dla pasażerów jest też brak oznakowania przystanków i aktualnych rozkładów jazdy. – To, co jest w kompetencji gminy, na pewno zrobimy – zapewnia wójt Andrzej Żołyński.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan