RZĄŚNIK: Wnioski na dofinansowanie i oszacowanie szkód

Powiat

RZĄŚNIK: Wnioski na dofinansowanie i oszacowanie szkód

05.07.2019
autor:
Urząd Gminy w Rząśniku przyjmuje do 11 lipca wnioski o dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie polega na bezpłatnym odbiorze zdemontowanych wyrobów zawierających azbest.
Wniosek z załącznikami jest dostępny w urzędzie gminy Rząśnik, pokój nr 5 lub na stronie: https://rzasnik.pl/cms/25348/wnioski_o_dofinansowanie_utylizacji_azbestu
Wszelkie informacje można uzyskać: tel. 29 59-29-275. 
 
***
 
W związku z wystąpieniem klęski suszy w rolnictwie na terenie gminy Rząśnik, istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych suszą. Formularz wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych należy złożyć w Urzędzie Gminy w Rząśnik do 12 lipca.
Wg raportów IUNG na dzień 2 lipca, susza na terenie gminy Rząśnik występuje w zbożach jarych, rzepaku i rzepiku oraz krzewach owocowych uprawianych na glebach: kategorii I gleba bardzo lekka podatna na suszę - piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty.
Ustalenia wysokości szkody dokonuje komisja w terminie do 2 miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego wystąpienia tych szkód, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Kopciuszek dla przedszkolaków

SOMIANKA: Kopciuszek dla przedszkolaków

Uczniowie klasy VI, członkowie koła polonistycznego, we współpracy z biblioteką szkolną, zaprosili przedszkolaków na baśń „Kopciuszek”. Zaprezentowały się dwie grupy teatralne – „Czerwone Pantofelki” oraz „Zielone Koniczynki”. Występy bardzo spodobały się przedszkolakom, którzy nie tylko poznali losy Kopciuszka, ale mogli również zatańczyć z parą książęcą na balu walca Johanna Straussa.  
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

Budżet gminy na 2019 r. na sesji 28 grudnia przedstawił w formie prezentacji zastępca wójta Marek Zdziarstek. – Proponujemy przyjąć budżet w takiej postaci, jak był przygotowany  – zwrócił się radnych. – Wiemy już, że pewne zmiany będą konieczne. Zaczniemy je wprowadzać na początku nowego roku. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

Słońce, plaża i uśmiechnięte buzie oraz miłe wspomnienia o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” pozostały 45 kolonistom z gmin Somianka i Zatory. Miejscem pobytu była malownicza miejscowość Chłapowo koło Władysławowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Kolory sportu”.
zobacz więcej