RZĄŚNIK: Wnioski na dofinansowanie i oszacowanie szkód

Powiat

RZĄŚNIK: Wnioski na dofinansowanie i oszacowanie szkód

05.07.2019
autor:
Urząd Gminy w Rząśniku przyjmuje do 11 lipca wnioski o dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie polega na bezpłatnym odbiorze zdemontowanych wyrobów zawierających azbest.
Wniosek z załącznikami jest dostępny w urzędzie gminy Rząśnik, pokój nr 5 lub na stronie: https://rzasnik.pl/cms/25348/wnioski_o_dofinansowanie_utylizacji_azbestu
Wszelkie informacje można uzyskać: tel. 29 59-29-275. 
 
***
 
W związku z wystąpieniem klęski suszy w rolnictwie na terenie gminy Rząśnik, istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych suszą. Formularz wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych należy złożyć w Urzędzie Gminy w Rząśnik do 12 lipca.
Wg raportów IUNG na dzień 2 lipca, susza na terenie gminy Rząśnik występuje w zbożach jarych, rzepaku i rzepiku oraz krzewach owocowych uprawianych na glebach: kategorii I gleba bardzo lekka podatna na suszę - piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty.
Ustalenia wysokości szkody dokonuje komisja w terminie do 2 miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego wystąpienia tych szkód, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Euforie andrzejkowe w sobotę

SOMIANKA: Euforie andrzejkowe w sobotę

Gminny Ośrodek Kultury w Soiance zaprasza 26 listopada o godz. 13 dzieci i młodzież z terenu gminy na otwartą imprezę środowiskową „Euforie andrzejkowe”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Co czynił dla Kościoła, czynił dla Ojczyzny (foto)

ZABRODZIE: Co czynił dla Kościoła, czynił dla Ojczyzny (foto)

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu w dniach 27 –  28 maja  obchodziła Święto Patrona Szkoły. W Roku Niepodległej uroczystość powiązana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Gimnazjum bierze udział w Programie ,,Niepodległa 1918-2018” ogłoszonym przez MEN i ZHP. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bez podwyżek

ZABRODZIE: Bez podwyżek

Podatki rolny i od nieruchomości w następnym roku nie będą wyższe. – Jako wójt powinienem dbać o to, by podatków jak najwięcej wpływało do kasy gminy, potrzeby są. Natomiast jako mieszkaniec wiem, że podatki w naszej gminie nie są jednymi z najniższych i podnoszenie ich w nieskończoność nie prowadzi do niczego dobrego – na październikowej sesji mówił Tadeusz Michalik.  
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

Drużyna Urzędu Gminy Rząśnik zajęła drugie miejsce w eliminacjach XXI Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej, które odbyły się w dniach 11-12 marca w Mrągowie. Wywalczyła tym samym awans do finału.  To duży sukces i doskonała promocja gminy. Drużyna Rząśnika pozostawiła w pokonanym polu reprezentantów wielu większych jednostek samorządowych. 
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku