RZĄŚNIK: Wiosenno-letnie imprezy

Powiat

RZĄŚNIK: Wiosenno-letnie imprezy

19.05.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Legia MTB Maraton na rowerach górskich już za nami. Kolejna z planowanych imprez odbędzie się w niedzielę 29 maja – to Gminny Dzień Dziecka.
Na 11 czerwca (sobota) zaplanowany jest zlot samochodów BMW (na targowicy w Rząśniku), 12 czerwca (niedziela) – 10-lecie WKS Rząśnik, atrakcją będzie wspólne oglądanie na telebimie meczu Polaków na EURO 2016, 26 czerwca – tradycyjne wianki w Lubielu, 31 lipca – w Wielątkach Nowych otwarcie świetlicy wiejskiej, 28-sierpnia – Powiatowo-Gminne Dożynki.
fot. Legia MTB maraton 
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Dożynki gminne i powiatowe

RZĄŚNIK: Dożynki gminne i powiatowe

Powiatowe dożynki w tym roku odbędą się w Rząśniku w niedzielę 28 sierpnia na forum spotkań (targowica). Rolnicy z całego powiatu zostaną uhonorowani odznaczeniami i nagrodami, będą też nagrodzeni twórcy najpiękniejszych wieńców dożynkowych. Gwiazdami imprezy będą zespoły disco-polo Faktor i Effect.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Razem łatwiej (foto)

ZABRODZIE: Razem łatwiej (foto)

Przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie  16 lipca odbył się drugi piknik integracyjny „Razem łatwiej”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”. Wzięli w nim udział wychowankowie Domów Pomocy Społecznej w Niegowie i Fiszorze z opiekunami oraz wolontariusze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, razem ok. 60 osób. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dofinansowanie fotowoltaiki i pomp ciepła

DŁUGOSIODŁO: Dofinansowanie fotowoltaiki i pomp ciepła

Jeszcze tylko do piątku mieszkańcy mogą zgłaszać udział w programie budowy instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Dofinansowanie Długosiodło pozyskało w ramach partnerskiej współpracy z gminami Stoczek, Strachówka i Jadów.
zobacz więcej
SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

Jubileuszowy, już dziesiąty, Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w sobotę 7 września, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rynek w Popowie Kościelnym był zapełniony. 
Rywalizowało siedem sołectw z siedmiu gmin. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Somianka-Zaszosie, które zdobyło nie tylko I miejsce w kategorii prezentacja stoisk, ale też nagrodę publiczności. – Jeżeli publiczność nagrodziła, to najważniejsze – mówi w poniedziałek jeszcze pełna emocji i bardzo szczęśliwa, odbierająca mnóstwo gratulacji, sołtyska Elżbieta Grześkiewicz.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku