RZĄŚNIK: Wianki 2017 w klimacie średniowiecznym

Powiat

RZĄŚNIK: Wianki 2017 w klimacie średniowiecznym

22.06.2017
autor: Red.
Tradycyjnie już powitanie lata w gminie Rząsnik odbywa się w Lubielu Nowym nad Narwią. W tym roku w klimacie średniowiecznym. W sobotę 24 czerwca już o 17.00 rozpoczyna się Sobótka. Ciekawie zapowiada się program animacyjny „Dwór Piastowskiego Księcia”, m.in. inscenizacja bitwy średniowiecznej, pokazy walk, konkursy rycerskie z nagrodami. 
Najpierw będzie parada łodzi, święcenie łodzi i wody w Narwi. Potem rozpoczną się występy artystyczne m.in. Klubu Seniora z Bogatego i Zespołu Ludowego Kurpie Białe z Rząśnika. 
W ramach programu animacyjnego „Dwór Piastowskiego Księcia” ciekawie zapowiadają się pokazy średniowiecznego życia i rzemiosła, prezentacja zbroi, inscenizacja bitwy średniowiecznej, pokazy walk, konkursy rycerskie z nagrodami, gry i zabawy średniowieczne, nauka fechtunku.   
Oczywiście będzie też puszczanie wianków na wodę z obrzędem kupalnym i wspólne pląsy przy ognisku. Zakończenie imprezy ok. 23.00
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA:  Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

SOMIANKA: Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

Gminny Dzień Niepodległości obchodzony był późnym popołudniem 10 listopada w Zespole Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej. Uczniowie przedstawili patriotyczny program „Pisk Białego Orła”. Widzowie, władze samorządowe gminy, seniorzy lotnictwa, uczniowie, ich rodziny oraz  nauczyciele, ten wzruszający i bardzo ciekawy, składający się z wierszy, piosenek i tańca, występ nagrodzili gorącymi brawami na stojąco.
zobacz więcej
Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo-gminne dożynki w tym roku odbyły się w Rząśniku, w niedzielę 28 sierpnia. – Od starostów dożynkowych otrzymaliśmy bochen chleba wypieczony z ziarna, które dojrzewało na tej ziemi, jako wynik współdziałania Stwórcy i rolnika – podkreślił starosta wyszkowski. – Mieszkańcom wsi dziękuję i kieruję słowa uznania i szacunek za wasz trud, za wieńce dożynkowe.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina zaprasza na rodzinny piknik

RZĄŚNIK: Gmina zaprasza na rodzinny piknik

Wójt gminy Rząśnik zaprasza na piknik rodzinny „Wesole lato”, który odbędzie się w niedzielę, 31 lipca w Nowych Wielątkach. Początek o godz. 15.00.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star 300x250
fotobudka star 300x250