RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

14.05.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Gminne obchody Dnia Strażaka, w piątek 3 maja (w przeddzień święta patrona strażaków św. Floriana), rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. proboszcz Robert Sulich w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku. – Chciałbym wam serdecznie podziękować za służbę społeczeństwu, za to, że uczestniczycie w uroczystościach, zawodach strażackich – zwrócił się do druhów wójt Paweł Kołodziejski podczas drugiej części święta, na terenie świetlicy OSP w Dąbrowie. 
 
Wójt dziękował strażakom za aktywny udział we Mszy św., obecność pocztów sztandarowych. 
W swoim wystąpieniu mówił, że sytuacja OSP w gminie w ostatnich latach poprawiła się. 
- Chciałoby się, żeby te zmiany były jeszcze większe, ale co nagle, to po diable. Zapewnił, że małymi krokami, ale „idziemy do przodu”. Najważniejszy jest sprzęt, wyposażenie, czterokrotnie wzrosły wydatki na ten cel, remontowane są remizy, garaże, od kilku lat strażacy są ubezpieczeni. 
Wyraził zadowolenie, że wreszcie gmina wzbogaci się w nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, przestanie być jedyną w powiecie, bez takiego samochodu. 
Na zakup wozu złożą się: gmina (da 200.000 zł), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (160.000 zł), Krajowy System Ratowniczy (250.000 zł) i Urząd Marszałkowski (150.000 zł).   
Po krótkiej części oficjalnej strażacy i ich goście zajęli miejsca przy stołach. Były potrawy z grilla, żurek, smaczne ciasta, a przede wszystkim sympatyczna atmosfera.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

Podczas sesji 14 lutego wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) poinformował, że gmina prowadzi korespondencję z władzą wdrażającą i firmą wykonawczą, ponieważ rutynowa kontrola projektu, polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnie szerokopasmowego  Internetu, wykazała pewne nieprawidłowości. Gmina jest zdecydowana podjąć działania zmuszające firmę Viatelecome do przywrócenia na swój koszt stanu zgodnego z projektem. Jak powiedział wójt, została zmieniona technologia odbioru Internetu bez zgody inwestora i najprawdopodobniej bez wiedzy jednostki wdrażającej, a tym zasłaniał się wykonawca. Zamontowano 150 anten innych niż w projekcie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nagrodzeni za zbiórkę makulatury

DŁUGOSIODŁO: Nagrodzeni za zbiórkę makulatury

Szkoła Podstawowa w Długosiodle zdobyła II miejsce w swojej kategorii w Konkursie – zbiórka makulatury, przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski w Warszawie.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

Budżet gminy na 2019 r. na sesji 28 grudnia przedstawił w formie prezentacji zastępca wójta Marek Zdziarstek. – Proponujemy przyjąć budżet w takiej postaci, jak był przygotowany  – zwrócił się radnych. – Wiemy już, że pewne zmiany będą konieczne. Zaczniemy je wprowadzać na początku nowego roku. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, w zabytkowym młynie w Niegowie odbyła się ciekawa impreza z wieloma atrakcjami zarówno dla młodszych, jak i starszych. Była częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, wydarzenia kulturalnego, przypominającego cenne zabytki w naszym otoczeniu, które nie muszą stać puste.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku