RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

14.05.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Gminne obchody Dnia Strażaka, w piątek 3 maja (w przeddzień święta patrona strażaków św. Floriana), rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. proboszcz Robert Sulich w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku. – Chciałbym wam serdecznie podziękować za służbę społeczeństwu, za to, że uczestniczycie w uroczystościach, zawodach strażackich – zwrócił się do druhów wójt Paweł Kołodziejski podczas drugiej części święta, na terenie świetlicy OSP w Dąbrowie. 
 
Wójt dziękował strażakom za aktywny udział we Mszy św., obecność pocztów sztandarowych. 
W swoim wystąpieniu mówił, że sytuacja OSP w gminie w ostatnich latach poprawiła się. 
- Chciałoby się, żeby te zmiany były jeszcze większe, ale co nagle, to po diable. Zapewnił, że małymi krokami, ale „idziemy do przodu”. Najważniejszy jest sprzęt, wyposażenie, czterokrotnie wzrosły wydatki na ten cel, remontowane są remizy, garaże, od kilku lat strażacy są ubezpieczeni. 
Wyraził zadowolenie, że wreszcie gmina wzbogaci się w nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, przestanie być jedyną w powiecie, bez takiego samochodu. 
Na zakup wozu złożą się: gmina (da 200.000 zł), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (160.000 zł), Krajowy System Ratowniczy (250.000 zł) i Urząd Marszałkowski (150.000 zł).   
Po krótkiej części oficjalnej strażacy i ich goście zajęli miejsca przy stołach. Były potrawy z grilla, żurek, smaczne ciasta, a przede wszystkim sympatyczna atmosfera.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom