RZĄŚNIK: Uczniem być to ważna sprawa

Powiat

RZĄŚNIK: Uczniem być to ważna sprawa

02.11.2017
autor: Bożena Kokoszka
- pod takim hasłem przebiegała uroczystość ślubowania klasy I, która w szkole w Porządziu odbyła się 17  października 2017 r.                     
Otwarcia ceremonii dokonała dyrektor szkoły Grażyna Prus. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: zastępca wójta Paweł Abramczyk, przewodniczący rady gminy Krzysztof Soliwoda, przedstawicielka Rady Rodziców Elżbieta Durka, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz starsi i młodsi koleżanki i koledzy.  Przed tal liczną publicznością pierwszoklasiści –  Blanka Bloch, Maja Bloch, Lena Fijał,  Marika Gąsior, Klaudia Mróz, Zofia Krauze, Paweł Łezka, Natalia Szerewicz i Oskar Szydlik – pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Kamińskiej śmiało wygłaszali wiersze, głośno i radośnie śpiewali oraz prezentowali swoją wiedzę z różnych dziedzin. Starali się udowodnić, że zasługują, aby pasować ich na uczniów.   Bohaterowie dnia byli ogromnie przejęci, mocno biły ich serca, bardzo się starali, by podołać wszystkim próbom, którym byli poddawani. Ale udało się – pani dyrektor z radością i bez żadnych wątpliwości oznajmiła, że pierwszoklasiści zdali egzamin celująco  i mogą być przyjęci do szkolnej rodziny. Po czym dzieci ślubowały na sztandar szkoły, a następnie każde z nich zostało dotknięte magicznym ołówkiem i usłyszało wypowiedziane przez panią dyrektor słowa: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu”. 
Było to niesamowite i ekscytujące przeżycie – stać się uczniem na forum tak licznej widowni. Najmłodszym nie zabrakło wsparcia i ciepłych słów od starszych kolegów i koleżanek. O pomocy i dobrych radach zapewnił ich przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kajetan Karłowicz.  Pierwszoklasiści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz licznymi prezentami od zaproszonych gości, pani dyrektor, wychowawcy, rodziców, przedstawicieli samorządu, koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego i klasy II, co sprawiło im wiele przyjemności i radości. 
Uroczystość ślubowania zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców nowo pasowanych uczniów. To był piękny i pełen wrażeń dzień – na pewno na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną