RZĄŚNIK: Tam znów rodzi się Bóg (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Tam znów rodzi się Bóg (foto)

30.12.2019
autor: B. Kokoszka
Tradycją Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu  są jasełka. W tym roku uczniowie zaprezentowali w oryginalny sposób scenę Narodzenia Pańskiego. Widowisko odwoływało się do współczesnych problemów i  miało na celu przekazanie głębokiego przesłania wypowiedzianego w prostych scenach i słowach.
 
Jasełka pokazywały czasy współczesne, dzisiejszą rzeczywistość, a w niej rodzinę, która wśród zabiegania i gonitwy za dobrami materialnymi zapomina o Bogu. Oczywiście wśród bohaterów nie zabrakło Maryi, Józefa, pastuszków. Po raz kolejny uczniowie i goście  mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach mieszkania zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezuska przybyli pasterze i trzej mędrcy oraz życzliwi współcześni ludzie,  by złożyć pokłon i dary.
Wymowa poszczególnych scen i wypowiadane kwestie, np.: „Tam gdzie wygrywa dobro w ludzkim sercu, tam znów rodzi się Bóg”, zmuszały do refleksji.
Wspaniałej grze aktorskiej towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu  szkolnego chóru. Dodatkowym atutem przedstawienia były trafnie dobrane rekwizyty,  stroje  oraz  piękna scenografia. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł ogromne wrażenie na widzach.
W role przedstawienia jasełkowego wcieliło się 55 uczniów, przygotowanych pod kierunkiem nauczycielek: Marzeny Zwolińskiej, Honoraty Piątek, Barbary Włodarczyk, Doroty Jagielskiej, Anny Jarosik.
Po spektaklu dyrektor  szkoły Bogusława Rębała oraz zastępca wójta Paweł Abramczyk, złożyli wszystkim świąteczne życzenia. 
Uwieńczeniem uroczystości były życzenia, chwile radości i wzruszeń podczas dzielenia się opłatkiem. 
W tak pięknym dniu nie mogło zabraknąć Mikołaja. Firma Lidl ufundowała wszystkim dzieciom słodkie upominki. Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje darczyńcom.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Basen rusza, ale na epidemiologicznych zasadach

DŁUGOSIODŁO: Basen rusza, ale na epidemiologicznych zasadach

Wraz początkiem wakacji rusza odkryty basen w Długosiodle. Obostrzenia epidemiologiczne wymagają wprowadzenia ograniczeń godzinowych i liczby osób korzystających z obiektu.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

Gminne obchody Dnia Strażaka, w piątek 3 maja (w przeddzień święta patrona strażaków św. Floriana), rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. proboszcz Robert Sulich w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku. – Chciałbym wam serdecznie podziękować za służbę społeczeństwu, za to, że uczestniczycie w uroczystościach, zawodach strażackich – zwrócił się do druhów wójt Paweł Kołodziejski podczas drugiej części święta, na terenie świetlicy OSP w Dąbrowie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Stadion nie tylko z nazwy

DŁUGOSIODŁO: Stadion nie tylko z nazwy

Trwają przygotowania do budowy stadionu w Długosiodle. Trawiasty plac, nazywany stadionem leśnym, gdzie odbywały się m.in. imprezy plenerowe, ma stać się prawdziwym stadionem, z bieżnią i trybunami.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane