RZĄŚNIK: Święto ziemniaka i ulęgałki

Powiat

RZĄŚNIK: Święto ziemniaka i ulęgałki

20.09.2018
autor: Teresa Kulesza i prezes OSP w Ochudnie Krzysztof Łada
Swój dzień ziemniak ma w Ochudnie od lat, w tym roku wraz z nim świętowała ulęgałka. Dzień Ziemniaka i Ulęgałki odbył się w sobotę 8 września, tradycyjnie w świetlicy OSP w Ochudnie.
 
Pogoda tym razem nie dopisała, ale w niedawno wyremontowanej remizie było dość miejsca i odpowiednie warunki, by zrealizować zaplanowany program.  Przed deszczem udało się rozpalić ognisko, upiec ziemniaki i kiełbaski.
W konkursach dla dzieci z pomocą przyszli aktorzy scen warszawskich: Janusz Leśniewski, który konkursy poprowadził, Joasia Kucharek, Joasia Lissner i Dagmara Sołdek. Organizatorzy imprezy są im za to wdzięczni. 
Nasze wspaniałe kobiety poprowadziły konkursy z nagrodami na najlepszą potrawę z ziemniaka i nalewkę. 
Suto zastawiany był stół, m.in. swojskim jadłem i potrawami z ziemniaka. Każdy za darmo mógł zjeść grochówkę i bigos.
Nie sposób nie pochwalić dzielnicowego Pawła Nożewskiego, który wspaniale się przedstawił i przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym (dzieci robiły sobie zdjęcia).
Z zaproszenia na Święto Ziemniaka i Ulęgałki skorzystali: wójt Paweł Kołodziejski, jego zastępca Paweł Abramczyk, przewodniczący rady powiatu Jacek Bachański, przewodniczący rady gminy Krzysztof Soliwoda, leśnicy Wojciech Kwiatkowski, emerytowany nadleśniczy, p. Kamińska, Adam Łada i Jacek Krawczyk. Swoją obecnością zaszczycił nas europoseł Jarosław Kalinowski.
Zespół muzyczny był reprezentowany przez Mirosłąwa Przychockiego. Zabawa taneczna trwała do rana.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej imprezy, dziękujemy.
 
Najpiękniej jest świadczyć dobrodziejstwa ludziom i nie oczekiwać od nich wdzięczności – sponsorami Dnia Ziemniaka i Ulęgałki byli: Wojciech Gałązka, Nadleśnictwo Wyszków w Leszczydole-Nowinach, Paweł Kołodziejski, Paweł Abramczyk, Radosław Pawłowski, Leszek i Łukasz Szymańscy, Krystyna Szymańska, Tadeusz Kuchta, Stanisław Jastrzębski, Stanisław Aronowski, Agnieszka Sobieraj, Jerzy Księżak, Paweł Fabisiak, Krzysztof Łada, Jerzy Ćwik, Paweł Mróz.
Nagrody dla dzieci ufundowali Maria Gajewska, dyrektor POKiS w Wyszkowie oraz Urząd Gminy  i GOPS w Rząśniku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku