RZĄŚNIK: Święto ziemniaka i ulęgałki

Powiat

RZĄŚNIK: Święto ziemniaka i ulęgałki

20.09.2018
autor: Teresa Kulesza i prezes OSP w Ochudnie Krzysztof Łada
Swój dzień ziemniak ma w Ochudnie od lat, w tym roku wraz z nim świętowała ulęgałka. Dzień Ziemniaka i Ulęgałki odbył się w sobotę 8 września, tradycyjnie w świetlicy OSP w Ochudnie.
 
Pogoda tym razem nie dopisała, ale w niedawno wyremontowanej remizie było dość miejsca i odpowiednie warunki, by zrealizować zaplanowany program.  Przed deszczem udało się rozpalić ognisko, upiec ziemniaki i kiełbaski.
W konkursach dla dzieci z pomocą przyszli aktorzy scen warszawskich: Janusz Leśniewski, który konkursy poprowadził, Joasia Kucharek, Joasia Lissner i Dagmara Sołdek. Organizatorzy imprezy są im za to wdzięczni. 
Nasze wspaniałe kobiety poprowadziły konkursy z nagrodami na najlepszą potrawę z ziemniaka i nalewkę. 
Suto zastawiany był stół, m.in. swojskim jadłem i potrawami z ziemniaka. Każdy za darmo mógł zjeść grochówkę i bigos.
Nie sposób nie pochwalić dzielnicowego Pawła Nożewskiego, który wspaniale się przedstawił i przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym (dzieci robiły sobie zdjęcia).
Z zaproszenia na Święto Ziemniaka i Ulęgałki skorzystali: wójt Paweł Kołodziejski, jego zastępca Paweł Abramczyk, przewodniczący rady powiatu Jacek Bachański, przewodniczący rady gminy Krzysztof Soliwoda, leśnicy Wojciech Kwiatkowski, emerytowany nadleśniczy, p. Kamińska, Adam Łada i Jacek Krawczyk. Swoją obecnością zaszczycił nas europoseł Jarosław Kalinowski.
Zespół muzyczny był reprezentowany przez Mirosłąwa Przychockiego. Zabawa taneczna trwała do rana.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej imprezy, dziękujemy.
 
Najpiękniej jest świadczyć dobrodziejstwa ludziom i nie oczekiwać od nich wdzięczności – sponsorami Dnia Ziemniaka i Ulęgałki byli: Wojciech Gałązka, Nadleśnictwo Wyszków w Leszczydole-Nowinach, Paweł Kołodziejski, Paweł Abramczyk, Radosław Pawłowski, Leszek i Łukasz Szymańscy, Krystyna Szymańska, Tadeusz Kuchta, Stanisław Jastrzębski, Stanisław Aronowski, Agnieszka Sobieraj, Jerzy Księżak, Paweł Fabisiak, Krzysztof Łada, Jerzy Ćwik, Paweł Mróz.
Nagrody dla dzieci ufundowali Maria Gajewska, dyrektor POKiS w Wyszkowie oraz Urząd Gminy  i GOPS w Rząśniku.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Wymiana urządzeń grzewczych?

RZĄŚNIK: Wymiana urządzeń grzewczych?

Gmina Rząśnik rozważa udział w konkursie na dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych w domach na terenie gminy. Warunkiem jest zgłoszenie się w nieprzekraczalnym terminie do 23 kwietnia do godz.16 minimum 30 osób zainteresowanych udziałem w projekcie. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, organizowany przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, odbędzie się w sobotę 8 września na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Gminę Somianka będzie reprezentowało sołectwo Kręgi. Rozpoczęcie o 13.00. Gwiazdami festiwalu będą zespół Radioaktywny Świat z Gosią Andrzejewską i Enej.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z Arturem Andrusem (foto)

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z Arturem Andrusem (foto)

Dziennikarz, satyryk, poeta, konferansjer, autor tekstów kabaretowych, książek, wykonawca piosenek i bardzo sympatyczny człowiek, czyli Artur Andrus spotkał się w środę 10 maja z mieszkańcami gminy. Na spotkaniu, zorganizowanym z okazji Tygodnia Bibliotek, salwy śmiechu wybuchały co chwila.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

Budżet gminy na 2019 r. na sesji 28 grudnia przedstawił w formie prezentacji zastępca wójta Marek Zdziarstek. – Proponujemy przyjąć budżet w takiej postaci, jak był przygotowany  – zwrócił się radnych. – Wiemy już, że pewne zmiany będą konieczne. Zaczniemy je wprowadzać na początku nowego roku. 
zobacz więcej