Powiat

1 / 3

RZĄŚNIK: Święto szkoły w Bielinie (foto)

14.06.2017
autor: PSP w Bielinie
Społeczność Szkoły Podstawowej w Bielinie przeżywała 6 czerwca jubileusz 55-lecia istnienia obecnego budynku szkoły i 5-lecia nadania jej imienia Jana Pawła II.
Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył wikariusz lubielskiej parafii ksiądz Janusz Saniewski. W homilii mówił o konieczności stawiania młodym ludziom wymagań, które prowadzą do harmonijnego rozwoju i wyboru odpowiedniej drogi życiowej.
Pani dyrektor Maria Deptuła zwróciła uwagę na rolę, jaką pełni szkoła w lokalnej społeczności: „jest centrum życia, jest także świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, lokalnych władz, rodziców i przyjaciół szkoły. Każdy zostawił tu cząstkę swojego życia; swoich radości, smutków, nadziei i marzeń, uśmiechu i gniewu, podążania do celu”. Podkreśliła znaczenie wyboru Jana Pawła II na patrona szkoły i Jego ogromny wpływ na życie bielińskiej społeczności, który przejawia się między innymi poprzez coroczne wyjazdy na Pielgrzymkę Rodziny Szkół Jana Pawła II, konkursy wiedzowe i plastyczne, akademie, wieczornice i program wychowawczy szkoły.
Minutą ciszy uczczono pamięć budowniczych szkoły oraz tych, którzy dbali o edukację wielu pokoleń. Pani dyrektor uhonorowała nagrodą panią Janinę Jaworską, która od wielu lat prowadzi szkolną kronikę i tym samym dokumentuje historię szkoły. Podziękowała za przybycie wszystkim zaproszonym gościom, w tym emerytowanym pracownikom szkoły.
Nasza placówka pięknieje z roku na rok. Wszystko to za sprawą przyjaciół szkoły. Serdecznie dziękujemy następującym osobom, które wsparły naszą placówkę: Pawłowi Kołodziejskiemu - Wójtowi Gminy Rząśnik, Danucie Szatkowskiej – Gościniec „Pod Jesionem”, Małgorzacie Barbarze Poleskiej - „Milknet”, Annie Gorczyńskiej i Leszkowi Kucharczykowi – Transport Przewóz Osób, Jolancie Barbarze Wróbel – „Agencja Ochrony Wróbel”, Grzegorzowi Godlewskiemu - „God- Mart”, Jerzemu i Małgorzacie Żukowskim, Józefowi Wronkowskiemu - „Severoll Dajmex”, społeczności sołectw: Bielino, Plewica, Rogóźno, Wólka Wojciechówek, Osiny, Józefowo, Wola Polewna.
Na uwagę zasługuje ogromne zaangażowanie rodziców, którzy nie szczędzą  wysiłków w celu polepszania estetyki budynku szkolnego. W tym roku szkolnym  wykonali bardzo dużo prac na terenie przyszkolnym. Usunęli stare skalniaki, posadzili nowe rośliny. Przez wiele dni nieodpłatnie pracowali przy budowie nowego ogrodzenia.
Serdecznie dziękujemy za okazaną szkole pomoc następującym osobom: Agnieszce Sieńkowskiej, Sylwii Staniaszek, Agnieszce Kasjaniuk, Iwonie Nowackiej, Iwonie Soliwodzie, Hannie Skoczylas, Agnieszce Milczarczyk, Danucie Domańskiej, Dorocie Kobylińskiej, Hannie i Dariuszowi Kucharczykom, Elżbiecie i Dariuszowi Kucharczykom, Sylwii i Adamowi Borkowskim, Annie i Sylwestrowi Bodzonom, Piotrowi Osowieckiemu, Wiesławowi Sieńkowskiemu, Grzegorzowi Leszczyńskiemu, Stanisławowi Bartniczakowi, Andrzejowi Grzesiakowi, Grzegorzowi Ulatowskiemu, Sławomirowi Ampulskiemu oraz Jackowi Ślesickiemu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Śpiewali radośnie swojej ojczyźnie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Śpiewali radośnie swojej ojczyźnie (foto)

Dzieci, młodzież i seniorzy w Święto Niepodległości spotkali się w Centrum Kultury, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

Projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rząśnik będzie wyłożony do publicznego wglądu od 8 lutego do 6 marca w urzędzie gminy w pokoju nr 10 w godz. 9-15. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie Studium odbędzie się 22 lutego o godz. 10. Uwagi do studium można składać do 10 kwietnia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

Dużo ciepłych słów wypowiedziano 18 grudnia na spotkaniu wigilijnym, przygotowanym po raz czwarty przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. Oczy cieszyły pięknie udekorowane stoły, a na nich smakowite potrawy wigilijne. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan